1. Ana Sayfa
  2. Çocuk & Ebeveyin
  3. 21. Yüzyılda Her Yıl Yüzbinlerce Çocuk Açlıktan Ölüyor!
k_zg_n_m_

21. Yüzyılda Her Yıl Yüzbinlerce Çocuk Açlıktan Ölüyor!

EN TEHLİKELİ VİRÜS AÇLIK!

aass

   BATI AFRİKA`DA 36 MİLYON KİŞİ AÇLIK TEHLİKESİNDE!

 

İnsanlık, Afrikalı bir anne çocuğuna, tabağındaki yemek bitecek!
Diye bağırdığında kurtulacak…

Güney Sudan / Afrika / Çocuk / Açlık

Birleşmiş Milletler’e göre, dünyada 821 milyon kişi, yani yeryüzünde yaşayan 9 kişiden birisi açlık sıkıntısı çekiyor.


UNICEF: Çocuklar iki günde bir yemek yiyebiliyor | DÜNYA | DW ...

 

Dünyadaki çocukların yaşam şartlarında son 19 yılda ilerleme kaydedilmesine karşın 690 milyon çocuk savaşlar, eksik beslenme, eğitimden uzak kalma, erken yaşta evlilik, işçilik, sağlık sorunları gibi nedenlerden dolayı çocukluğunu yaşayamıyor.

 

 

Eemperyalist kapitalist sistemin yol açtığı eşitsizlik ve gelirin adaletsiz paylaşımından dolayı, içinde bulunduğumuz 21. Yüzyılda her yıl yüzbinlerce çocuk açlıktan ölüyor.
Yine Dünya’nın birçok ülkesinde, eğitimde olması gereken milyonlarca çocuk, çocukluğunu yaşayamadan ve biyolojik gelişimini tamamlayamadan, ilkel koşullarda çalışıyor, çalıştırılıyor!

Milyonlarca çocuğun yaşamı hala tehlikede - UNICEF | her çocuk için Karanlık aydınlığa galip geldi Dünya , yaşanılacak yer değil ölüm ise ayrı dert . Keşke ihtiyacımız kadar her şeyden edinsek. Kendimizden düzelmeye başlasak, farkındalık oluşsa, bencillikten çıkıp bize varsak.

Küresel iktidarların ve onların yarattığı yeni zenginlerin umrunda bile değil bu çocuklar. Göstermelik yapılan bir kaç yardımda toplum nazarında göz boyamaktan öte gitmiyor. Daha çok savaş, daha çok istikrarsızlık, eşitsizlik ve adaletsizlik her zaman plütokrasinin işine gelir. Sıradan insanlar bu dertlerle mücadele ederken onlar ceplerini doldurur.

 

Tüm olumsuzluklara rağmen, savaşların son bulduğu, hiçbir çocuğun aç yatmadığı, canından can veren, dünyaya getirdiği  can parçası yavrusu için, her türlü fedakarlığı göze alan, yemeyen yediren, uyumayan uyutan, hiçbir Annenin çocuğu için kaygılanmadığı, üzülmediği ve gözyaşı dökmediği, annelerin, çocukları ve sevdikleriyle birlikte, güzel günlerde mutlu yaşadıkları bir dünyaya ulaşılması dileğiyle…

 

Yorum Yap

Yorum Yap