1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Acun ILICALI kimdir?

Acun ILICALI kimdir?

Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 tarihinde Türkiye'nin Edirne ilinde dünyaya geldi. Aslen Erzurum'un Ilıca ilçesinden olan Acun Ilıcalı İlkokulu Edirne'de bitirdi.

Başlıksız15_20200421182428

İş hayatı

Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 tarihinde Türkiye’nin Edirne ilinde dünyaya geldi. Aslen Erzurum’un Ilıca ilçesinden olan Acun Ilıcalı İlkokulu Edirne’de bitirdi. Ortaöğretimini ise Kadıköy Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Ardından eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü yarıda bırakarak son verdi. Verdiği radikal bir karar ile iş hayatına atıldı İlk olarak Show TV’de spor muhabiri olarak medya sektörüne adımını attı. 2004 yılında ise kendi adına olan “Acun Medya” şirketini kurdu. 2008 yılında ise Türkiye’nin vergi rekortmenleri arasına girdi. Kendisinin sunduğu “Acun Firarda” programı ile 100’den fazla ülke gezdi ve büyük başarılara imza attı. 2013’te ise kurduğu “Acun Medya” şirketinin bünyesine Tv8 kanalını kattı. Var mısın yok musun?, Fear Factor, Survivor, Yetenek Sizsiniz, O ses, Yok Böyle Dans, Rising Star ve Ninja Worrior programlarının yayıncılık haklarını satın alarak Türkiye için yayınladı. Bu programları yayına soktuktan kısa bir süre sonra Türkiye’nin en çok izlenen kanalları arasına girdi. Daha sonrasında Doğuş Medya Grubu ile ortaklık ilişkisi kurdu. 2016 yılında ise Tv8,5 kanalını açarak yine büyük başarılara imza attı. Uluslar arası alanda da ilk olarak Yunanistan’da izlenme rekorları ile büyük başarılar elde etti. Bu başarıları Yunanistan’da bir kanal olan Skai Tv ile sağladı. Bu uluslararası başarıları sayesinde tanınırlığı artan Acun Ilıcalı, dünyada bir ilki gerçekleştirerek spor ve reality bir arada götüren ilk format olan Exathlon’u yayına soktu. Bu format ile ABD, Meksika, Kolombiya, Romanya gibi ülkelerde büyük başarılar sağladı. Ardından Meksika’nın en büyük yayın kuruluşlarından birinin sahibi olan Richardo Salina ile ortaklık kurdu. Ricardo Salinana’nın Meksika’daki kanalı için de içerik üretmeye başlayan Acun Ilıcalı, dünyanın 4 kıtasında 10’dan fazla prodüksiyon sahibi olan isimlerden biri oldu.

Kişisel yaşamı

Acun Ilıcalı toplamda 3 evlilik gerçekleştirmiş ve bu evliklerden 4 kızı bulunmaktadır. 1989 yılında Seda Başbuğ ile evlenmiş Banu adında bir kızı olmuştur. 1993 yılında ise Seda Başbuğ’dan boşanmıştır. 2003 yılında ise Zeynep Yılmaz ile evlenmiş. Yasemin ve Leyla adında 2 kızı dünyaya gelmiştir. İkinci eşi olan Zeynep Yılmaz’dan 2016 yılında boşandıktan sonra Şeyma Subaşı ile evlenen Acun Ilıcalı’nın bu evlilikten de Melisa adında bir kızı olmuştur. 2018 yılında ise Şeyma Subaşı’dan boşanan Acun Ilıcalı sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben Yasin YILDIZ, 20 Nisan 2020 tarihinde blogseyir.com bünyesinde içerik üretmeye başladım. blogseyir.com için ürettiğim özgün ve seo uyumlu içeriler sayesinde kendimi her geçen gün geliştirmeye çalışıyorum. Siz değerli kullanıcılar için ben ve blogseyir.com yönetimi elinden geleni yapıyor, her geçen gün özgün, kaliteli ve güncel içerikler ile karşınıza çıkıyoruz...

Yorum Yap