1. Ana Sayfa
  2. Aile & Toplum
  3. Aile nedir?
Trendlerdeki Yazı

Aile nedir?

aile-1

Ailemiz bizi biz yapan kişilerdir. Bize bu hayatı öğretirler. Hayatla nasıl başa çıkmamız gerektiğini, onu nasıl yenebileceğimizi, kendi ayaklarımız üstünde durmayı öğretirler. Her zaman yanımızda değil midir ailemiz? İhtiyacımız olduğunda da buradadır, ihtiyacımız olmadığında da. Ama buradadır işte.

Küçükken gece korkup ağladığımızda yanımıza gelen ilk kişi annemiz ya da babamız değil miydi? Her korktuğumuzda onların yanına giderdik. Sarılırdık onlara belki de ağlardık. Onlar da bizi rahat hissettirmek için ne gerekiyorsa yaparlardı. Hala da yapıyorlar. Ve her zaman da yapacaklar. Sonuçta onlar bizim ailemiz.

Bir karşılık beklemeden sevilen tek kişi belki de ailedir. Çıkar ilişkisi yoktur ailede. Sahte değildir ilişkiler. Hepsi gerçektir, tahmin edemeyeceğiniz kadar gerçek.

Aile mutluluk demektir. Onlar seni mutlu etmeye çalışır, sen onları. Birbirinizi tamamlarsınız resmen. Biri gülmeye başladı mı tüm aile güler. İşte aile bu demektir. Birisinin bile mutluluğu diğer tüm aile fertlerini de mutlu etmeye yeter. Birisinin üzgünlüğü ise herkesi üzmeye yeter.

Aile korumak demektir. Her şeyden korur sizi aileniz. Sizin için her şeyi yapabilir. Kendini feda bile edebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap