1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş
  3. Alan Adı (Domain) Alıp Satmak Para Kazandırır Mı ?
Trendlerdeki Yazı

Alan Adı (Domain) Alıp Satmak Para Kazandırır Mı ?

Şuan bulunduğunuz sitenin alan adı blogseyir , ne kadar güzel değil mi ?

Alan adı

Alan adı, bir Web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı Web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı blogseyir.com’dur.

Herkesin evde kaldığı şu zor günlerde insanlar vakit geçirecek uğraşlar arıyor.Çoğu insan da sizin , bizim gibi kendini internete vermiş durumda.Sosyal medyadan da bıkan insanlar internette çeşitli sitelere yöneliyor.

Peki bu sitelerin alan adları ne kadar değerli?

Alan adları bir proje için çok önemlidir.Örneğin şuan bulunduğunuz sitenin alan adı blogseyir , ne kadar güzel değil mi ? İnsanın dikkatini çekiyor.İnsanların dikkatini çeken,çok aratılan ve kısa alan adları daha çok ilgilenilen alan adlarıdır.

Peki bu alan adlarını alıp satılarak para kazanılabilir mi ?

Eğer kısa,çok aratılan ve güzel alan adları alıp satarsanız para kazanabilirsiniz.Ancak virüs de şuanlık bu sektörü vurdu.Bütün alan adı satıcıları (alan adı sağlayıcı firmalar değil,güzel alan adları bularak alıp satan kişilerden bahsediyoruz)  şuan işlerinden pek memnun değiller.Kimse aldıkları alan adını fazla karla ve zahmetine değerek satamıyor. Tabi her işteki gibi akmasa da damlıyor misali işler oluyor.İşlerin durağan seviyeye gelmesinin en büyük sebeplerinden biri,bir sürü alan adı alternatifi olmasıdır.Bir diğer sebebi ise hak etse de alan adlarının çok pahalıya satılmasıdır.Site kurmak sadece alan adı almaktan oluşmuyor.İnsanlar bütün parayı alan adına yatırmaktansa bütün masraflara ortak dağıtmayı tercih ediyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap