1. Ana Sayfa
  2. Para & Ekonomi
  3. Altın Çıkacak mı?
Trendlerdeki Yazı

Altın Çıkacak mı?

Altın Çıkacak mı? İlgili her şey burada.

Altın Fiyatları

Evet biliyoruz bu soru pek çok insanın birbirine veya bazı ekonomicilere sorduğu sorular arasında gelmektedir. Altının rezervlerinin bu denli az olması altın fiyatları konusunda çeşitli spekülasyonların yapılmasına ve altının fiyatının sıkça değişmesine neden olabilmektedir. İşte bu nedenlerden dolayı bu soru her zaman için kuyumculara veya ekonomistçilere sorulan bir sorudur.

Altının fiyatının sürekli inişli veya çıkışlı bir grafik izlemesi, altına olan yatırımlarında bu denli fazla olmasına neden olmaktadır. Bu iniş ve çıkışlar çeşitli dönemlerde altınların alınmasına çeşitli dönemlerde ise altının atılmasına neden olabilmektedir.

Altın fiyatlarının genel iniş çıkış grafiklerine bakıldığında altının kış aylarında fiyatının azaldığını yaz aylarında işse bazı etkenlere bağlı olarak fiyatının çıkmasına da neden olabilmektedir. Altın fiyatları yaz aylarında çıkar dedik şüphesiz ki altının yaz aylarında fiyatının çıkmasının sebebi yaz aylarında daha fazlaca rağbet görmesi ve talep edilmesidir. Yaz aylarında genellikle insanlar evlendiğinden veya çeşitli aktiviteler yapıldığından altın hediyelik olarak insanlara yaz aylarında armağan edilmektedir. Bu nedenle yaz aylarında yükselir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap