1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. Amfi Seçimi Nasıl Yapılır?

Amfi Seçimi Nasıl Yapılır?

rapsodiamfi

Dünyadaki birçok kişi gitar çalmaktadır ve bunlardan çoğu girişli gitar çalmaktadır. Yani gitarı bir ses çıkış aygıtına bağlayabilirsiniz demek oluyor bu. Bu aygıtlar birçok şey olabilir. Mesela en favori olanlardan biri ve konserlerde de kullanılan aygıt amfi. Gitara yeni başlayan pek çok insan bir amfi almak ister. Özellikle de elektro gitar çalıyor ise. Fakat daha çok şey bilmediği için yanlış seçimler yapabilir.

Öncelikle şunu söylemem lazım, eğer sahne almayacaksanız veya çok hareket etmeyecekseniz gitarla amfi almanıza o kadar gerek yok bence. Amfi ihtiyacınızı bazı programlar kullanarak giderebilirsiniz. Bu programlar öğrenmek elbette basit. Biraz araştırarak en güzelini bulabilirsiniz. Belki buna para vermeniz gerekir fakat amfiye vereceğiniz parayı programa verebilirsiniz.

Eğer illa ben amfi alacağım diyorsanız da ihtiyacınıza göre bir amfi alın. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz küçük bir amfi yeterli olacaktır size. Öyle çok büyük bir şey almanıza gerek yok fakat zamanla elbette hem gitar hem de amfinizi değiştirmeniz gerekebilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap