1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Askıya Alınan Twitter Hesabını Kurtarmak İçin Mail Atmak

Askıya Alınan Twitter Hesabını Kurtarmak İçin Mail Atmak


Bu konuya google üzerinden arayarak geldiyseniz öncelikle geçmiş olsun demeliyim. Twitter’ın spamına takılıp hesabınızın askıya alındığı için üzüldüm.

Her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Twitter’da da aksaklık olabiliyor ve haksız askıya alma işlemi yapılabiliyor. Bazen de tabi ki bot program yazılım vs. gibi 3. parti uygulamalarla hesapta aşırı işlem yapmaktan askıya alınıyor. Ve tabi taciz, hakaret vb. kurallara aykırı paylaşım, mention gibi işlemler yapmaktan da askıya alınabiliyor.

Eğer hesabınız ilk kez askıya alınmışsa işlemimiz çok daha kolay. Basit bir uyarı yazısıyla kısa sürede açılabiliyor. Mailinizin sisteme düşüp işleme alınması ne kadar hızlı olursa açılması da o kadar kolay oluyor. Bildiğiniz üzre tüm dünyada yaşanan Covid-19 virüsü yüzünden tüm çalışma hayatı minimuma indirildi. Bu durumdan Twitter da nasibini aldı ve maillere geri dönüş hızları düştü. Aktif çalışan sayısındaki düşüş bizlerin bu bekleyişini bir nebze uzattı. Geç olsun güç olmasın demek kolay ama her beklenen gün hesaptaki takipçilere unf atmış gibi göründüğünden geri takibi bırakıyorlar ve tabi ki hesap etkileşim kaybediyor. O yüzden hemen konuya gelelim ve mailinizi atıp hesabı kurtarma şansınızı deneyin.

Hesaba giriş yapıp bu linke tıklayın.

Formu doldururken Bu sorunla nerede karşılaştınız? sorusuna  mobil veya masaüstü tarayıcı için diye seçip kısaca sorun tanımına da aşağıda verdiğim gibi özetle yazıp yollayın.

Mail adresinize bir mail gelecektir, mailin aktif olup olmadığını kontrol etmek için. Onu yanıtlayın. İnceleme sonucu oraya gelecek.

Normalde 3-5 gün içerisinde dönüş oluyordu ama şu ortamda net bir şey söyleyemiyorum.

Geçmiş olsun.

Yorum Yap

Yorum Yap