1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Bataklık
Trendlerdeki Yazı

Bataklık

resized_2a49e-640155bd82976d2079855b5c171ef0c6

Bazen insan kendini bataklıkta gibi hisseder. Sanki bir yere takılmış da oradan hiç çıkamıyormuş. Hareket edemiyormuş, ettikçe de daha çok sıkışıyormuş gibi. Korkar insan bu durumdan. Çünkü orada yalnızdır ve orası çok karanlıktır. Nasıl kurtulacağını bilemiyordur. Belki bir yardım eli bekliyordur, belki de ufacık da olsa bir ışık.

Birinin gelip onu kurtarmasını bekliyordur. Ama o bataklıktan kurtulmak için ilk önce neden orada olduğunu anlaması gerekir insanın. Eğer anlamazsa oradan çıkış yolunu da bulamayacaktır. Çünkü bütün sorunların çözümü aslında problemde saklı değil midir? O problemdeki ince ayrıntıyı bulsa insan aslında çözüme doğrudan ulaşmış olur. Ne kadar kolay olduğunu da fark eder.

Onu kurtaracak olan meleği bekliyordur bazen. Gelmesi uzun yıllar da sürebilir o meleğin, saniyeler de. Bunu kimse bilemez. İnsanın tek yaptığı şey beklemektir bu yüzden. Meleğinin ona kanatlarından birini uzatmasını bekler. Ama yaptığı doğru mudur acaba? Öylece beklemek sanki hiçbir şey yapamazmış gibi…

 

Yorum Yap

Yorum Yap