1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. BENDEKİ SENİ YAŞATAMADIM..
Trendlerdeki Yazı

BENDEKİ SENİ YAŞATAMADIM..


 

Seni sevdiğimi sen dahil hiç kimse bilmedi. düşman denizlerde sinsice ilerleyen bir denizaltı gibi yaklaştımsana. Herkesten,senden bile habersiz kumsallarında güneşlenip karasularında yıkandım aylar boyu. Ve hiçbir zaman hissetmedim , sana yakalanmak gibi korkuyu. Sevmek ve severken yakalanmaktan korkmamak.Bir nihavend semaisinde dans eden yüreğin, kendisini hissettirmeden atmasını sağlamak gibi çok garip bir şeydi aslında.Ancak garip olmayan ne vardı ki sen ile bende.

Var ile yok arasında sana,varolan beni göstermek hiç de kolay değildi anlayacağın… Varlığına da, yokluğuna da rıza gösterme meylinde olan garip gönlüme ne varlığını sundun ne de yokluğunu gösterdin. Yıllar böylece geçerken, bendeki sen hiç geçmedi.. Senden geçmeyen ben, sana da geçemedi o bunalım yıllarda.. Bu kadar yokluğun içinde sana geçemeyen ben çok garipti aslında. ancak garip olmayan ne vardı ki sen ile bende..

adını yad ederken solan dudaklarım, gölgesinde kalacak hoş bir mazi dahi bulamayan ömrüm, senden geçemeyen gönlüm ve yine aralarda gezinip bir satır arası bile olamayan sen.. ” Ömür diyorlar buna…” dedirtti bir kurdili hicazkar yakarışta.. ne Kays kalabildim , ne de Mecnun olabildim.. Tanrım;” bu sonbahar vurgunu ne zaman bitecek..” diye yalvarıp durdum sana gelen yolların ilk durağında.. bendeki bana , bendeki sana rağmen hala beklenen o ilk durak çok garipti aslında.. Ancak garip olmayan ne vardı ki sen ile bende..

Aşka normallik aramanın yanlış olduğunu yıllar sonra özümseyebildim ancak.. Adı üstünde aşktı ve anormal olmalıydı.. Seni benden sen ile kıyaslamam bir kısır döngüden ibaretti saadece..Anlamıştımda.. Beni ve bendeki seni çoktan kaybetmiştim artık… Halbuki bendeki sen hep yaşamalıydı.. Tanrının bana bir lütfü olan bendeki sen hep olmalıydı hayatımda.. Seni,bendeki sen olmaya zorlamamalıydım yani… çünkü bendeki sen bende zaten varolan ve senin gelmenle kendini gösterebilen en kutsi değerimdi.. ve ben senin uğruna heder ettim bendeki seni ..

 

ve sen… bendeki sen olmayan sen.. İncisini çaldığı istiridyeye eski kabuğunu layık gören bir yılandan öteye gidemeyeceksin bendeki seni kaybedince…

 

Yorum Yap

Yorum Yap