1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. Bilgisayar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Trendlerdeki Yazı

Bilgisayar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ucuz-Laptop-Alırken-Nelere-Dikkat-Etmeliyiz

Bilgisayar seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Bu soru şu an pek çok kişinin kafasında var elbette. Bazı insanlar için bu kolay bir soru olabilir fakat teknoloji ile ilgilenmeyen insanlar için bu çok zor bir soru. Çoğu insan ne yapacağını bilmiyor ve yanlış bilgisayar seçimi yapıyor. Bunun olmaması için nelere dikkat etmeliyiz bakalım.

İlk önce alacağınız bilgisayarı ne için kullanacaksınız buna karar vermeniz lazım. Mesela eğer alacağınız bilgisayarda oyun oynayacaksanız ilk önce ekran kartına dikkat etmeniz gerekiyor. En önemli faktör bu olmalı tabi.

Karar verdikten sonra artık işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızı zorlayacak bir işlem yapmak istiyorsanız elbette bilgisayarınızın özelliklerini iyi tutmalısınız. Öncelikle RAM denilen parçayı yüksek tutabilirsiniz. Çünkü RAM bilgisayarınızın hızlı olmasında çok önemli bir etkendir. Zaten RAM olmadan bilgisayarınız çalışmaz fakat ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı olur bilgisayarınız.

Eğer laptop almayacaksanız toplama bilgisayar alacaksanız parçaların birbirine uygunluğunu kesinlikle kontrol etmeniz lazım. Yoksa bilgisayarınız çalışmaz. Parçalar birbirini desteklemez. Bu çok önemlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap