1. Ana Sayfa
  2. Diziler & Filmler
  3. Bir Devrin Dönüm Noktası: Yüzüklerin Efendisi
Trendlerdeki Yazı

Bir Devrin Dönüm Noktası: Yüzüklerin Efendisi

skynews-lord-of-the-rings-fellowship-of-the-ring_4778216

Bir Devrin Dönüm Noktası: Yüzüklerin Efendisi

J.R.R Tolkien’in 1940-1950 yılları arasında yazdığı romana dayanan macera dolu, fantastik bir üçlemedir. Filmi Peter Jackson yönetmiştir.

1-)Yüzük Kardeşliği (2001)

2-)İkiz Kule (2002)

3-)Kralın Dönüşü (2003)

Yüzüklerin Efendisi,  Frodo ve yoldaşlarının tüm dünyanın seyrini değiştirebilecek olan güç yüzüğünü yok etmeye çalışmalarını konu edinen bir film serisidir.

Çok uzun yıllar önce yapılan bu yüzük küçük bir köy olan Shire’da yaşayan hobbit  Frodo’ya amcası Bilbo Baggins tarafından verilmiştir. Yüzüğün efendisi Sauron yavaş yavaş tekrardan gücünü toplamaya başlamıştır ve karanlık güçleri yanında toplayarak bir ordu kuruyor, dünyanın sonunu getirme hazırlanıyordur. Bunu durdurmanın tek yolu yüzüğü yok etmektir. Ancak yüzük sadece Mordor’da yanardağın içine atılarak yok edilebilir. Yüzüğün koruyucusu Frodo ve yoldaşlarının Mordor’a olan nefes kesici yolculuğu başlar. Dünyayı karanlık güçlerden korumak ve iyiliği, aydınlık günleri geri getirmek bir grup maceraperestin görevidir.

    Görüşüm

Kesinlikle izlemeyenlerin bin pişman olacağı bir film serisi diyebilirim. Güçlü olay akışı ve efsane kahraman kadrosuyla gözümü bir kere bile kırpmadan defalarca izledim. Her izlediğimde yeni, ufak detaylar fark ediyorum ve her seferinde de bu beni hayrete düşürüyor diyebilirim.

Muhteşem bir kurgu, muhteşem bir hikaye ve muhteşem bir kadro ile “Yüzüklerin Efendisi” karşınızda umarım siz de beğenirsiniz.

İyi seyirler 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Serkan Demir

    mukemmel bir film okuyucularimiza tavsiye ederiz 🙏