1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Blogseyir.com İçerik Nasıl Girilir ?
Trendlerdeki Yazı

Blogseyir.com İçerik Nasıl Girilir ?

Türkiye'nin en güncel içerik platformu olan blogseyir.com'a yazı ekleme ve içerik girişi ipucu hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

BlogSeyir_Logo

Türkiye’nin en güncel içerik platformu olan blogseyir.com’a yazı ekleme ve içerik girişi ipucu hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Yeni Yazı Nasıl Eklenir? Yeni Yazı eklemek için gerekli adımlar.

Giriş Yapın:

Öncelikle https://blogseyir.com adresine giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımızda anasayfa’da giriş ekranı bulunmaktadır. Yazar – içerik editörü ve yöneticiler bu giriş bölümünden kendi kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yapabilirler.

Sağ Üst Köşeye Bakabilirsiniz.

Giriş Yapıldı!

Eğer Normal Üyeseniz Alttaki Resimleri Takip Ederek Bize ” Yazı ” Gönderebilirsiniz.

 

Eğer Editör Veya Yazar İseniz ; 

Eğer Yazar İseniz Sağ Üst Köşede Profilinizin Altında Yazar Panel Gözükmektedir.

Eğer Editör İseniz Editör Panel Diye Çıkacaktır. Ona Tıklıyorsunuz.

 

Evet Şuanda Yönetici Panelindesiniz.

Sağ Menüden Yazılar Tıklayıp Yeni Yazı Ekle Seçeneğine Tıklıyorsunuz Ve OK  ile gösterilmiş Yönleri Takip Ediyorsunuz.


Şekilde Görüldüğü Üzere “Sayfa Başlığı” Bölümüne içeriğinizin başlığını yazacaksınız.

Daha Sonra ” Yeni Yazı Ekleme Kuralları” Yazan Kısmına Yazınızı Ekliyorsunuz . Ortam Ekle Yazan Kısımda yazınıza ” Fotoğraf ” Vb Şeyleri Eklemenize Olanak Sağlamaktadır.

Daha sonrasında ise Yazdığınız içeriğe uygun ” kategori”yi seçmeniz gerekiyor . Yazı hangi kategoriye uygun ise o kategori seçilmesi zorunludur.

Etiket Girişi

Blogseyir üzerinde girilen her içerik, kullanıcılara ipucu olmak üzere “etiket sistemi” olarak adlandırılan sistem üzerinden ilgili algoritmalar sayesinde kullanıcılara rehber niteliği taşımaktadır. Etiketlerinizi içeriklere uygun şekilde yazmalısınız.

Örnek: “yeni çıkan Samsung Modelleri” isimli bir içerik yazdınız. Bu içeriğe uygun etiketler ise: yeni çıkan teknoloji, “yeni çıkan samsung cihazları, samsung cihazlar, samsung ve teknoloji, yeni çıkan samsung modelleri” gibi etiketler olacaktr. Bir etiket girdikten sonra ” enter” tuşuna bastığınızda girdiğiniz etiket sisteme kayıt olur. Sonrasında ise diğer etiketleri girerek farklı etiketleri de yazınıza tanımlayabilirsiniz.

Bu Alt Resimde ok’lar ile gösterdiğim alana mutlaka yazınızın kapak fotoğrafını ekliyorsunuz. bu fotoğraf anasayfada yazının görseli olacaktır.

 

Tüm bu işlemler bittikten sonra Yukarı Sağ Tarafta “Yayımla” yazısına tıklamanız yeterlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap