1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Bakım
  3. CİLDİ GÜZELLEŞTİREN BESİNLER

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN BESİNLER

a09f0f7dc2945b4685512e1807ac77f5

Cildinizin daha güzel ve kusursuz görünmesi için pahalı maske ve kremler alıyorsanız, yazımızın devamında bu kozmetik ürünlere mecbur kalmadan cildinizi güzelleştirebileceğiniz doğal besinleri bulabilirsiniz. Öyle gıdalar var ki, bunları tüketmek hem cildinizdeki sorunları giderecek hem de kırışıklıkların oluşumunun önüne geçecektir. Aşağıdaki besinleri tüketerek sizler de daha ferah ve canlı bir cilde kavuşun.

Çikolata

İçerdiği antioksidanlar nedeniyle cilde oldukça fayda sağlayan çikolata özellikle yaz aylarında tüketildiğinde güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korur. Bilindiği gibi, kakao damarları genişletir ve yüzde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak cilt renginizin de daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Somon balığı

Stresli bir yaşam tarzı olanlar ve depresyona iyi gelen bir aracı olan somon balığı cildin de dostudur. İçeriğinde mevcut olan D vitamini beyin, kalp ve kemik sağlığı için oldukça önemlidir. Somon balığının faydalarından biri de cildi içten temizlemesi ve esnekliğini arttırmasıdır. Cildin böylece elastik yapısının korunmasına yardımcı olur ve ciltte yaşlanmanın önüne geçilmesine yardımcı olur. Ayrıca saçı nemlendirir ve saç kırılmasının da önüne geçer.

Hindistan cevizi

Anti bakteriyel özelliği ve içerdiği yağlar nedeniyle vücudun enfeksiyonlarla mücadele etmesini kolaylaştırır. İçeriğinde bulunan E vitamini ise; cildin nemlenmesine yardımcı olur. Bu sayede kırışıklıkların önüne geçmiş olursunuz. Çiğ hint yağını cilde sürmek de oldukça yararlıdır.

Yeşil çay

İyi bir antioksidandır ve stresin önüne geçerek cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Yorum Yap

Yorum Yap