1. Ana Sayfa
 2. Biyografi
 3. Danilo Zanna kimdir?
Trendlerdeki Yazı

Danilo Zanna kimdir?


Gerçek adı: Danilo Zanna
Doğum tarihi:  15/04/1982 (37 yaşında)
Doğum yeri:  İtalya
Boyu: 1.81 cm
Kilo: 78 kg
Burcu: Koç
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali:  Evli (Tuğçe Demirbilek ile)
Meslek:  Aşçı, Şef, Televizyon Sunucusu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Danilo Zanna kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Danilo Zanna kimdir? Nereli, kaç yaşında, eşi kim, çocuğu var mı, dini ne, Müslüman oldu mu? Babasını ne zaman kaybetti? Yemek tarifleri, saç stili, protez saç mı kullanıyor, dövmesi, sunduğu yemek programları, oynadığı dizi ve filmler kısaca hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler kim kimdir bölümümüzde sizlerle beraber olacak.

Danilo Zanna hayatı ve biyografisi

Danilo Zanna İtalyan aşçıdır. Türkiye’de katıldığı televizyon programları sayesinde tanınmaya başladı. Danilo Zanna Türkiye’de evlendi ve uzun süredir Türkiye’de yaşamaktadır.

Danilo Zanna 15 Nisan 1982 yılında İtalya Prato’da 3 kardeşli bir ailede dünyaya geldi. Eğitim hayatına ve aşçılık kariyerine kendi ailesinin restoranında çalışarak başladı. Üniversite eğitimini İtalya’da Gastronomi bölümünde okudu. Alanında ilerleme kaydettikten sonra Türkiye ve İstanbul’a gezmek için geldi. Ancak kader ağlarını onun için çoktan örmüştü. Danilo Zanna eşi Giresunlu Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra 2012 yılında evlendi. Çiftin bu evliliğinden 1 oğlu bulunmaktadır.

İstanbul’a yerleştikten sonra çeşitli televizyon programlarında rol almaya başladı. İtalyan mutfağını lezzetini Türk damak sofrası ile buluşturdu. Aynı zamanda ülkemizde eğitmenlikte yaptı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri alanında workshoplar hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. Bir dönem Burcu Esmersoy ve Danilo Zanna Metro FM’de birlikte program sundu. Ayrıca yine Metro FM’de Pascal Nouma ve Danilo Zanna ile Ara Beni! Adlı programı sunmuştur.

Danilo Zanna bir çok televizyon programında şef ve sunucu olarak rol aldı, sinema filmlerinde oynadı ve reklam filmleri çekti. 2019 yılında TV8 ekranlarında yer alan Masterchef 2. Sezonunda Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkya ile beraber aynı programda jüri üyesi olarak yer aldı.

Şef Danilo Zanna, Nisan 2020 tarihinde İtalya’da yaşayan babası Armando Zanna’yı kaybetti.

Danilo Zanna TV programları

Danilo Zanna bugüne kadar yer aldığı programlar ve rol aldığı filmler, reklam filmleri aşağıda güncel olarak listelenmiştir.

 • Masterchef 2019
 • Derya’nın Dünyası
 • İtalyan İşi
 • Elin Oğlu
 • Aşk Zamanı
 • İyi Fikir
 • Lezzetin Şarkısı
 • Lezzet Akademisi
 • Görümce (Sinema filmi)
 • Pınar Labne (Reklam filmi)
Yorum Yap

Yorum Yap