1. Ana Sayfa
  2. Hayata Dair
  3. Doğu Karadeniz’i Sevmek İçin 2 Neden
Trendlerdeki Yazı

Doğu Karadeniz’i Sevmek İçin 2 Neden

Doğu Karadeniz'i sevmek için bir sürü sebep var.Sadece sizler için 2 tanesini derledik.

Doğu Karadeniz

Her şeyden önce,unutmayın ki ülkemizin bütün topraklarını sevmeliyiz.Bu vatanın toprakları ele geçirilmişken bütün ülke dişiyle tırnağıyla karış karış topraklarımızı geri aldı.Ne olursa olsun bu ülkenin her karışını sahiplenip sevmeliyiz.

Doğu Karadeniz’i sevmek için bir sürü sebep var.Sadece sizler için 2 tanesini derledik.

Doğu Karadeniz’i Neden Sevmeliyim ?

  • Doğa,temiz hava ve yeşilin bütün tonları Doğu Karadeniz’dedir.

Doğu Karadeniz’in havası bir başkadır.Yeşilden ve maviden oluşan bu bölgenin sanayi alanı da çok gelişmiş olmadığı için havası temizdir.Yeşilin bütün tonlarını görebileceğiniz bu bölgede temiz havada boğulabilirsiniz.Yeşil ile mavinin en güzel birleştiği bölge olan Doğu Karadeniz’de muhteşem  deniz manzaraları ya da yayla manzaralarına tanıklık edebilirsiniz. Doğu Karadeniz boyunca nereden içeri girerseniz girin, yukarı doğru çıktıkça eşsiz doğa manzaralarına şahit olacaksınız. Üstelik doğa manzarasının yanı sıra Doğu Karadeniz bölgesinde bir sürü tarihi ve eşsiz eser bulunuyor.

  • Milli içeceğimiz  tavşan kanı çay, işte bu verimli topraklarda yetişiyor.

Herkesin sevdiği  tavşan kanı diye hitap edilen çay Doğu Karadeniz topraklarında yetişiyor..Çay bizim kültürel bir mirasımız olmuştur artık.Kahvaltıda,misafirlikte , misafir ağırlanırken ve dışarıda hep çay ikram edilir ve içilir. Ekonomik olarak diğer içeceklerden daha uygun olan çayın hem içimi lezzetlidir hem içi ısıtır.Ortada bir muhabbet varsa çay muhabbeti iyice koyulaştırır ve eğlenceli bir hale getirir.İnsanların boğazı kuruyunca su yerine çayı bile tercih etmeye başladılar.

Tavşan Kanı Çay
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap