1. Ana Sayfa
  2. Para & Ekonomi
  3. Dropshipping Nedir ?
Trendlerdeki Yazı

Dropshipping Nedir ?

Dropshipping yani sermayesiz satış nedir? Sizin için bunu anlatacağız.

dropshipping

E-Ticaret şirketlerinin sıklıkla kullandığı dropshipping yani sermayesiz satış nedir? Sizin için bunu anlatacağız.

Dropshipping sermayesiz satış anlamına geliyor.Yani kısaca anlatmak gerekirse  satan firma hiçbir yükün altına girmeden , sermaye harcamadan direkt olarak siparişi tedarikçiye gönderiyor ve ürün gönderimini tedarikçi sağlıyor.Bu şekilde satıcı; elinde mal kalma korkusu olmadan rahat rahat satış yapabiliyor.

Dropshippingin bir sürü pozitif yönleri var. Bu yönlerden bir tanesi depo ihtiyacı olmaması, fazladan işçi çalıştırıp onlara maaş ödememesi bu pozitif yönlerden bazıları.Üstelik bir firma tek bir tedarikçiyle de çalışmak zorunda değil, birden fazla tedarikçiyle çalışarak ürün hacmini arttırıp daha çok müşteriye ulaşabilir.Ne ürün paketlemede , ne kargoya vermek için uğraşırsınız.Tek yapmanız gereken şey tedarikçi firmaya sattığınız ürünlerin masrafını ödemek.Kesinlikle satmadığınız ürünler sizi ilgilendirmiyor, bu işin pozitif  yönlerinden biri de bu.

Tabii ki diğer bütün işler gibi olumlu yönleri gibi olumsuz yönleri de var dropshippingin. Biliyorsunuz müşteri memnuniyeti çok önemli.Çalıştığınız tedarikçi firmayı iyi bilin, iyi tedarikçi firmalarla çalışın.Tedarikçi firmanın sağladığı ürünler sağlam mı ?.Paketlemesi nasıl yapılıyor ? Kalitesi nasıl ? Bunları kontrol etmelisiniz.Etmediğiniz takdirde  E-Ticaret siteniz daha parlamadan söner. Bir sıkıntılı durum ise ne sattığınızı bilmeniz.Tüketiciler sizden aldıkları için bir sorun olduğu zaman sizinle iletişime geçecektir.Gerek ürün kullanımı hakkında, gerek ise ürünler ile genel sorulan sorulara sizin cevap vermeniz gerekecek.Ürün gönderimini de takip etmelisiniz , daha doğrusu siz hiçbir şey yapmıyor gibi görünebilirsiniz ama bütün gelişmeleri takip etmek zorundasınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap