1. Ana Sayfa
  2. Eğitim & Kariyer
  3. EBA NASIL İNDİRİLİR? EBAYA NASIL GİRİŞ YAPILIR
Trendlerdeki Yazı

EBA NASIL İNDİRİLİR? EBAYA NASIL GİRİŞ YAPILIR

EBA NASIL İNDİRİLİR? EBAYA NASIL GİRİŞ YAPILIR

Öncelikle  Açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan EBA’nın telefonlar için üretilmiş bir aplikasyonu da bulunuyor. Android Cihazlarda “Play Store’den ve İOS Destekli Cihazlarda ise “Apple AppStore’da” bulunan bu uygulama öğrencilere kolaylıklar sağlıyor ve korona süresi zarfında tüm kullanıcılarının dikkatini çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu’dur. EBA’yı kullanmış olduğumuz akıllı cihaz üzerinden veya tabletimizden mağaza kısmından indirebiliriz.

EBA’yı Kullanabilmek için indirdiğimiz uygulamaya tıklamamız gerekiyor. Tıkladıktan Sonra uygulamada karşımıza çıkacak olan “EBA uygulamasına; fotoğraflara, medya dosyalarına ve diğer dosyalara erişim izni verilsin mi? “ diye bilgilendirme çıkacaktır İZİN VER dedikten sonra karşımıza bilgilendirme metni çıkacaktır. Bilgilendirme metnini okuyup, tercihe bağlı olarak “Bir daha gösterme” kutucuğunu işaretleyip kapat diyebilirsiniz veya kutucuğu işaretlemeden kapat diyip devam edebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra EBA’da bulunan içeriklerden öğretim düzeyine göre “İLK OKUL, ORTA OKUL, LİSE” olmak üzere sınıflandırma bulunmaktadır burada hangi kategori de bulunuyorsak onu seçerek ders kısmına ulaşmış oluruz. Bu şekilde sorumlu olduğumuz derslerin eğitimini alabiliriz.

EBA fayda açısından eğitime katılamayan, eğitiminden uzakta olan herkes için çok faydalı olacaktır. Aktif olarak kullanılan program eğitim programı Milli Eğitim Bakanlığınca önerilip derslerini tamamlamasını sağlamaktadır. Bu uygulamaya sadece akıllı cihazlardan değil farklı olarak web üzerinden de bağlanmak mümkün. Sizler için paylaştığımız bu “http://www.eba.gov.tr/” link üzerinden EBA’ya web üzerinden de bağlanmak mümkün.

Yorum Yap

Yorum Yap