1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. En çok kullanılan 5 Video Konferans Sistemi

En çok kullanılan 5 Video Konferans Sistemi


1Microsoft Teams


Microsoft ürünü olan Teams kullanıcılarına gelişmiş kullanım seçeneği sunmakta.  Bu seçeneklerden birisi ise konumuz olan video konferans. Microsoft Teams ile dilediğin kişilerle meeting yapmanıza olanak sağlamaktadır. Takvim uygulaması ile konferansınızı zamanlayabilir, hatırlatma gönderebilirsiniz.  Bu özelliği dışında Teams’e ait özellikler arasında Canlı yayın yapabilme özelliği, telefon görüşme özellikleri de mevcut. Bu özellikleri kullanabilmek için microsoft 365 lisansınızın olması gerekmekte. Her lisans paketinde Teams’e ait farklı özellikleri kullanabilmektesiniz.

Microsoft Teams aynı zamanda konferans yaparken beyaz tahta, dosya paylaşımı ve ekran paylaşımı yapmanıza da olanak gösteriyor.

 

 

Teams https://teams.microsoft.com/ adresinden giriş yapabilirsiniz. Hem masaüstü uygulaması ile hemde tarayıcı üzerinde çalışabilmektedir. Teams gruplarınızı yönetmek için ise office 365 admin yönetim panelini kullanmalısınız.

2Webex

 

Cisco Webex Meetings, basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan kullanıcılarına video konferans hizmeti sağlamaktadır. Toplantı oluşturduktan sonra toplantıya katılacak kişilerin e-posta adreslerine kişiye özel link göndererek toplantıya katılmalarını sağlamaktadır.
Ücretsiz olarak 45 dk kullanım sağlayan webex aynı zaman da ekran paylaşımı özelliğini de kullanmamıza olanak sağlamaktadır.

3Zoom

Video konferans sistemlerinde Zoom uygulaması da yerini almıştır. Her video konferans ürünün yanı sıra bu uygulama Microsoft Teams ürününde kullanılan “Telefon Sistemi” özelliğine benzer bir sistem kullanmaktadır.

Zoom uygulaması Toplantı, Video Web Semineri, Konferans Salonları, Sohbet gibi kurumsal deneyim özellikleri sunmaktadır.

4JİTSİ

Tamamen ücretsiz olan Jitsi konferans konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Jitsi açık kaynak yazılım olduğu için dilediğiniz şekilde geliştirebilirsiniz. Varsayılan özelliklerinde video konferans için odalar açılmaktadır. Jitsi, ekran paylaşımı dosya paylaşım özelliğini ücretsiz olarak paylaşmaktadır.

 

5Goto Meeting


Ekran paylaşımı,Konferans Görüşme Video konferans Mobil Konferans Toplantı Kaydı ve Transkripsiyon

Masaüstü, akıllı telefon veya tablet ekranınızı her yerden hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap