1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. En Etkileyici Hikayeye Sahip Oyunlar

En Etkileyici Hikayeye Sahip Oyunlar


Merhabalar, bugün sizlere bu sıkıcı karantina günlerinde oynayabileceğiniz en etkileyici hikayeye sahip oyunları göstereceğim. Hadi başlayalım.

The Witcher Serisi

Witcher şu ana kadar birçok oyuncunun favori oyunlarından birisidir diyebiliriz. Witcher serisi  3 oyundan oluşmuştur. Bu oyunlar yan görev kavramını tamamen farklı bir boyuta taşımıştır diyebilirim. Bütün hikaye çok büyük fedakarlıklarla hazırlanmıştır. Gerek karakterler gerekse olay akışı olsun kesinlikle çok başarılıdır. Eğer çok uzun bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız bu oyun tam size göredir.

The Last Of Us

Keza bu oyun da birçok oyuncunun favorisidir diyebilirim. Playstation platformundan oynanabilen bir oyundur. Karakter ilişkileri ile önce çıkmıştır. Oyun dünyasında çok büyük bir devrim yaratmıştır. Oyunların da tıpkı filmler gibi olduğunu göstermiştir. Şu ana kadar çıkan tüm oyunlardan daha farklı ve daha iyi bir sinematik anlatıma sahiptir. Bu sinematik anlatım oyunu çok daha ilgi çekici kılıyor diyebiliriz. Ayrıca çok hüzünlü bir oyundur da kendisi. Oynarken ağlamanıza neden olabilir.

God Of War Serisi

God of War kendisine ihanet edilen bir yarı tanrının intikam alma sürecini işleyen bir oyundur. Oyunda diyalog ve bolca savaş sahnesi bulunmaktadır. Oyunun temel amacı da budur zaten. Oyun daha önceden bir şey hissetmeyen Kratos’un oğlunu hatırlayarak tekrardan insan olmayı öğrenmesini anlatıyor. Kesinlikle bu oyunu da denemelisiniz.

Heavy Rain

Heavy Rain çocuğu origami katili tarafından kaçırılmış bir babanın çocuğunu arayışını konu ediyor. Oyunun temel amacı birçok farklı karakterlerden farklı farklı ipuçları toplayıp katili bulmaya çalışmak. Oyun dram konusunda çok başarılı bir yapımdır. Hikayesiyle kendini ön plana çıkarıyor.

Beyond Two Souls

Beyond Two Souls başrollerinde Ellen Page ve Willem Dafoe gibi 2 ünlü aktörün yer aldığı bir oyundur. Bu oyun da The Last Of Us gibi nerdeyse film olacak bir oyun diyebiliriz. Senaryo olarak cidden çok kaliteli bir oyundur. Oyunun tek kötü yanı sonu. Sonunu tam bağlayamamış yapımcılar fakat kesinlikle oynanmaya değer bir oyundur.

 

Yorum Yap

Yorum Yap