1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Entele Otu İle Saç Uzatma
Trendlerdeki Yazı

Entele Otu İle Saç Uzatma

Son zamanlarda yapılan çalışmalar sonucunda entele otunun saçların uzamasında büyük bir etkisi olduğu ve kadınların bu konuda oldukça büyük bir eğilimi olduğu görülmüştür.

entele otu

Kadınlar için saç oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Çoğu zaman saçlarına kıyamayan kadınlar istemeye istemeye de olsa saçlarını kısaltmak ya da birtakım bakım işlemlerinden geçirmek zorunda kalırlar. Kimi zaman uçlarda oluşan kırıklıklar kimi zamansa çabuk kirlendiği için bakımsızlık ortaya çıkaran saçlar kesilmeye mahkum hale gelir. Bunların dışında saçlarla ilgili bir de kolay uzamama sorunu vardır. Özellikle istenmeyen kesimlerinde sonucunda kadınlar bir an önce saçlarının uzamasını ve hep uzun kalmasından yanadırlar. Saçlar her zaman istenilen şekilde hızlı uzamayabilir. Bu çoğu zaman kişinin genetik yapısı ile ilgilidir. Ancak son zamanlarda yapılan çalışmalar sonucunda entele otunun saçların uzamasında büyük bir etkisi olduğu ve kadınların bu konuda oldukça büyük bir eğilimi olduğu görülmüştür.

Entele otu aktarlardan edinilebilmektedir. Saçların uzaması için yapılacak işlemse bir karışım hazırlamak ve bu karışımlar saçları beslemektir. Öncelikle 10 gram entele otu edinmeli ve bu otu 2 bardak su ile 2 bardak sirke içerisinde iyice kaynatmalısınız. Bu arada kaynayan suyun yarıya kadar buharlaşmasını beklemeli ve bu seviyeye gelene kadar kaynamasını sağlamalısınız. Kaynamanın ardından suyun soğumasını beklemeli ve banyoya girmeden en az 2 saat önce bu karışımı saç diplerinize iyice yedirmelisiniz. Bu arada masaj yaparak uygulamayı da ihmal etmemelisiniz.

Yukarıda açıkladığımız entele otlu saç uzama formülünün ilkiydi. İkincisi ise entele otu ve badem yağının bir arada kullanılarak yapılanı olmaktadır. Yine 5 – 10 gram entele otunu tedarik ettikten sonra suyla karıştırın ve bir kap içerisinde su yarıya ininceye kadar kaynatın. Soğumaya bıraktığınız suyu ılık olduğu anda badem yağı ile karıştırın, ardından da biraz bepanthene ekleyin ve iyice karışmalarını sağlayın. Daha sonra yapmanız gereken hazırlanan karışımı saç diplerine iyice sürmek ve başınıza bir naylon bir poşet geçirerek 15 dakika kadar beklemenizdir. 15 dakikanın sonunda ise saçların iyice yıkanması ve durulanması saçların uzaması için yapılan işlem için yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap