1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Evde Spor
Trendlerdeki Yazı

Evde Spor

Indoors runner window day light dream improvement wellbeing vitality concept. Full length size photo portrait of sporty sportive sexy sexual lady doing exercise for hips on purple mat

Merhabalar bugün sizlere evde nasıl spor yapılır onu göstereceğim. Herkesin karantinadaki tek derdi kilo almak. Hiç kimse almak istemiyor. Eğer siz de fit kalmak istemiyorsanız göstereceğim hareketleri uygulamanız yeterlidir. Hadi bakalım hareketlerimiz nelermiş.

1-) Burpee

 

 

Burpee hareketimizin temeli şınav ve sıçramaya dayanıyor. Bir kere zıplayıp ardından şınav çekiyorsunuz. Şınav çektikten sonra ayaklarınızı kendinize doğru çekip tekrar sıçrıyorsunuz. Bu hareketi 1 dakika boyunca yapmanız gerekmektedir. 1 dakikada ne kadar yapabiliyorsanız yapın. 1 dakika yaptıktan sonra 30 saniye dinlenin ve ardından sıradaki hareketimize geçelim.

2-) Skier Abs

Bu hareketimizde bacaklarımızı birleştiriyoruz. Sınav pozisyonu aldıktan sonra iki bacağımızı da ya sağa ya da sola olacak şekilde çekiyoruz. Sağa, ortaya, sola, ortaya, sağa… Bu şekilde gidiyor hareketimiz. Bu hareket özellikle karın kaslarımızı ve bacaklarımızı çok aktif tutacaktır. 1 dakika yaptıktan sonra yine 30 saniye dinlenelim. Ve sıradaki hareketimize geçelim.

3-) Jump Squats

Bu hareketimizi eminim hepiniz biliyorsunuz. Normal squat yapıyoruz fakat yere eğildikten sonra yukarı çıkarken sıçrayabildiğiniz kadar sıçrayın. Bu şekilde bacak kaslarınız daha iyi çalışacaktır. Yine 1 dakika yaptıktan sonra 30 saniye dinlenelim ve sıradaki hareketimize geçelim.

4-) Mountain Climbers

Bu hareketimiz dağ tırmanışı olarak isimlendiriliyor. Ve gerçekten de dağa tırmanmak gibi. Şınav pozisyonu aldıktan sonra bacaklarınızı bir sağ bir sol olmak üzere kendinize çekin. Tek yapmanız gereken bu. Yine 1 dakika yapıyoruz ve hareketlerimiz bitiyor.

Gerçekten çok kısa bir program bu evde hepiniz yapabilirsiniz. Bu seti 3 kez tekrarlarsanız çok iyi olur.

İyi sporlar…

Yorum Yap

Yorum Yap