1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. Facebook yeni uygulaması “Messenger Rooms”‘u Duyurdu

Facebook yeni uygulaması “Messenger Rooms”‘u Duyurdu

Messengers Room Facebook'un yeni video görüşmeleri 50 kişinin içeri girmesine izin veriyor

MessengerRooms_50PeopleView

Messenger Rooms, en fazla 50 kişinin katılabileceği grup görüntülü konuşma fırsatı sundu.

Facebook, istenmeyen misafirlerin sohbete girmemesi için oda sahiplerinin şifreleme yapabileceğini aktardı.

Cuma günü İngiltere’deki bazı kullanıcılar için yeni özellikler açılacak olsa da, güncellemenin tüm Facebook üyelerine ulaşması birkaç hafta sürecek.

Rakip uygulama Zoom, günlük aktif kullanıcıların Nisan ayında 300 milyona ulaştığını gördü. Fortnite yapımcısı Epic Games’in sahibi olduğu Houseparty, Mart ayının başında iki milyondan fazla kez indirildi .

Microsoft Teams gibi bazı uygulamalar pandemi sırasında ücretsiz olarak premium özellikler sundu.

Facebook’un yeni Messenger Rooms uygulaması, genellikle en büyük ürün lansmanlarına ayrılmış bir hareket olan baş yönetici Mark Zuckerberg tarafından bir blog yayınında tanıtıldı.

Yeni özellikler

Houseparty gibi Messenger Rooms’da “oda” açıkken insanların grup görüntülü sohbetlerine girip çıkmalarına izin verir.

Messenger Odaları

 

Odalar Facebook veya Messenger üzerinden oluşturulabilir ve şirket bu özelliği Instagram, WhatsApp ve Portal görüntülü arama cihazlarına “yakında” eklemeyi planladığını söyledi.

Messenger Rooms’da oluşturan kişiler odalarını gizli tutabilir, istenmeyen katılımcıları engelleyebilir ve Facebook’ta olmayan kişilere davetiye gönderebilir.

Katılımcılar artırılmış gerçeklik filtrelerini kullanabilir ve geçmişlerini gerçek zamanlı olarak değiştirebilir.

Herkese açık olarak keşfedilebilen odalar Facebook haber akışının en üstünde listelenecektir.

Hizmet, Facebook Messenger’ın yoğun olarak kullanıldığı Arjantin ve Polonya’da test edildi. Testler sırasında, odalar bir seferde 17 ila 20 katılımcıyı destekleyebilir, ancak Facebook önümüzdeki haftalarda sayının 50’ye çıkacağını söyledi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap