1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Gecelerin Sessizliği
Trendlerdeki Yazı

Gecelerin Sessizliği

mcrQsBxvoOAh0N6D-636288175752513784

Bazen ihtiyacımız olan sadece gecelerin sessizliğidir. Soğuk ve ürkütücü sessizlik. Tek başımıza kalmak isteriz sadece. Gecenin karanlığına dalmak ve hayaller kurmak… O simsiyah karanlıkta adeta ben buradayım diyen parlak yıldızlarla kalmak isteriz. Onlarla konuşmak, onlara dokunmak isteriz. Tek dinleyenlerimiz onlardır bazen. Ah bir de yanımızda olsalar kim bilir neler anlatacağız. Tüm gece boyunca susmak nedir bilmeyeceğiz. O da tek bir kelime etmeyecek ama yanımızda olduğunu anlayacağız.

O soğuk sessizlikte güzel olabilecek şey bir fincan sıcacık kahvedir belki de. Tuttuğumuzda elimizi yakan fakat asla şikayet etmediğimiz bir kahve. Kahveden çıkan dumanın gökyüzüne doğru yayılışını izlemek isteriz. Usul usul, sessizce çıkıyorken yukarı bir rüzgarın onu akıp götürüşünü…

O karanlıkta aniden omzumuzda bir el hissetmek isteriz belki de. Çok tanıdık gelen bir el… Ve o elin getirebileceği sohbeti isteriz. Karanlık gecemizi güneşli bir sabaha çekebilecek bir sohbet. Soğuk ve ürkütücü sessizliği, sıcak ve neşeli bir sohbete dönüştürebilecek birini isteriz.

Bunların hepsi bir umuttan ibaret.

Yorum Yap

Yorum Yap