1. Ana Sayfa
  2. Hayata Dair
  3. Girişimci Ne Demek ?
Trendlerdeki Yazı

Girişimci Ne Demek ?

Sizler için çok merak edilen sorulardan biri olan Girişimci kimdir, ne yapar ? sorularının cevabını verdik.

Girişimci

Sizler için çok merak edilen sorulardan biri olan Girişimci kimdir, ne yapar ? Sorusunu cevapladık.Ve sizler için merak ettiğiniz soruları da cevaplamaya devam edeceğiz.Blogseyir’le birlikte kalın.

Girişimci kimdir ?

Ticaret, sanayi,bilişim ve çeşitli alanlarda  yatırım yaparak kâr amacıyla proje destekleyip riske giren kişidir.

Girişimcilikte analiz,iş bilgisi ile birlikte hayatın cilvesi çok önemli bir rol oynuyor. Yüzde yüz tutar dediğiniz iş tutmayabiliyor, hiç umudunuz olmayarak öylesine yatırım yaptığınız işler ise milyar dolarlık işler haline gelebiliyor.Girişimciler yatırım yapacakları sektörle ilgili fazlasıyla analiz yapmalı.Ve bu analizleri tek başına değil de tecrübeli kişilerle gözden geçirip değerlendirmeli.Girişimcilik risk işidir.

Çoğu girişimcinin hayat hikayesinde şu cümle geçer ”Çalıştım,çalıştım,çalıştım. Hiçbir zaman pes etmedim”. Her mesleğin olduğu gibi girişimciliğin de zorlukları bulunuyor.Çoğu zaman batarsınız, sonra yeniden çıkarsınız bu sefer daha büyük batarsınız.Kara kara düşünürsünüz ne yapacağım diye, sonra ufak bir proje gelir son yatırımınızı da ona yaparsınız o parlar.Girişimcilik böyle risklidir.

Girişimcilik işi şansa bırakmak değildir, yoksa herkes zengin olurdu.Girişimcilerin yatırım yapacakları alanlarda tecrübeleri bulunması gerekiyor. Ne tutar ne tutmaz diye düşünmeleri gerekiyor, eğer yanlış düşünürlerse sonuç hüsran olur çünkü.Girişimcilerin oynadığı şey paradır çünkü, parayla yanlış oynamak da zarar ettirebilir.

Kısaca girişimcilerin genel özellikleri şunlardır;

  • Alanında tecrübesi olan.
  • Çok çalışan.
  • Olayları ve gelişmeleri iyi analiz edebilip, yorum yapabilen.
  • Asla pes etmeyin, her şeye rağmen istikrarlı bir şekilde yolundan yürüyen.
  • Yatırım yapmak için sermayesi bulunan.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap