1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Google Corona İçin Destek Veriyor!

Google Corona İçin Destek Veriyor!

google-corona

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) dün gece Çin’de meydana gelen corona virüsü salgını için yeni bir acil durum çağrısında bulundu. Dünya üzerinde birçok firma bu çağrıya yanıt vermek üzere kolları sıvadı. Çin’de meydana gelen bu salgın sonrasında Google ve birçok dünya devi şirketleri kullanıcıların yanlış bilgilendirme ve salgının olumsuz etkilerinden korunmak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte hareket edecek.

Google Corona virüsünün detaylarını gösterecek!

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü 19 ülkeye ve 10 bin kişiye bulaşmış durumda. Birçok kişinin panik olmaması amacıyla Google, sosyal medya üzerinde ve arama motorunda çeşitli incelemelerde bulunarak kullanıcılara yanlış bilgilerin yayılmasına engel oluyor.

Kullanıcılara en doğru bilgileri vermek amacıyla Google, Twitter üzerinden de bilgiler paylaşacak. Doğru bilgilerin kullanıcılara ulaşması amacıyla Google, daha önce de bu tür adımlarda bulunmuştu.

Söz konusu corona virüsü sebebiyle geçen cuma günü İngiltere’de 213 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap