1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Güvenlik için özgürlüğünden vazgeçenler ikisini de kaybeder…
k_zg_n_m_

Güvenlik için özgürlüğünden vazgeçenler ikisini de kaybeder…

öö

Benjamin Franklin

Gazeteci Harry Vox, 2014 yılında Paul De Rienzo’nun moderatörlüğünü yaptığı bir televizyon programında, insanları kontrol etmek için salgınların nasıl yaratıldığını ve kullanıldığını anlatmış. Wox, koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız karantina ve sokağa çıkma yasaklarının da 2010 yılında Rockefeller Vakfı tarafından “Uluslararası Gelişme ve Geleceğin Teknolojisi Senaryoları” adı altında kaleme alındığını belgeleriyle gösteriyor. Bir diğer belgede ise, yıl 1970 “National Security Memorandum” 200. Sayfasında dünya nüfusunun yüzde 80’inin azaltılmak istendiğini de belirten Wox, “Eğer yönetici sınıf toplumda geniş çaplı bir huzursuzluk görürse hemen arkasından virüs çıkar, bu onların susturma aracı.” ifadelerini kullanıyor.

İddialarıyla ilgili belgeler de gösteren Wox, salgın sonrası insanların yaşam şekli ve dünyanın yeni yönetim şekli hakkında oldukça çarpıcı bilgiler veriyor.

Pandemi bitse bile…
İnsanların eski rahatına kavuşamayacağı, daha otoriter bir sistemin insanları takip edeceğini söylüyor.

Söyledikleri oldukça düşündürücü değil mi?

Kurlar Böyleyken Yüzünü Pek Göremediğimiz Benjamin Franklin'in ...

Benjamin Franklin (1706-1790), yaşadığı dönemin ötesinde, bilime ve eğitime inanan ve devrimci düşünceleriyle dünya siyasetinin en radikal isimlerinden biri olan Franklin sayesinde, Amerika’da din, dil ve ırk farkı gözetilmeden, toplumun kendi kimliklerinden ödün vermeden birlikte yaşama fikrinin tohumlarını atan ve dünyanın ilk laik, demokratik ve anayasal cumhuriyeti hedefleyen ve başaran öncü bir isimdir.

Benjamin Franklin demişken, şu sözlerini yazmadan olmaz!

“Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.”

 

“Onlar seni evinde televizyon karşısında istiyor. Böylelikle ellerindesin! Çünkü bir kere tv izledin mi ruhuna sahip oluyorlar…” Kontrollü, dönüştürülmüş bir toplum izlemenin en kullanışlı yöntemi…

Bu oyunların döndüğü dünyada insan ben ne için çabalıyorum demeden edemiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap