1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Güvenmek
Trendlerdeki Yazı

Güvenmek

Güven

Güven bizlere özgü, önemli değerlerimizden birisidir. Kişinin arkadaşlarına, akrabalarına, annesine, babasına ve çevresindeki daha birçok insana karşı besleyebileceği en önemli duygulardan birisidir diyebiliriz.

Bir insana güvenmek, ona sırtını dayamaktan çok daha büyük bir şeydir. Güvenmek onu sevmektir. O kişiye içini açabilmektir. Onla beraber her yola, hiçbir koşul olmadan çıkabilmektir. Bazen beraber tırmanmak yokuşları, bazen o tırmandığın yokuşlardan inerken yüzünde rüzgarın esintisini beraber hissedebilmektir. Kimi zaman o yoldayken gözlerindeki parıltıyı görmek, mutluluğu paylaşabilmek; kimi zaman ise üzülmek ya da bir şeye beraber sinirlenebilmektir.

Güvenmek hiçbir kuşku olmadan nasihat alabilmek ve verebilmektir. Aldığın nasihatleri hiçbir korkun olmadan hayatında uygulayabilmektir. Belki de onları artık başka insanlara da verebilmektir.

Bir insanın başka bir insana karşı beslediği tek taraflı güven duygusu ne kadar gerçektir ya da bu durum ne kadar sürebilir bilemiyorum. Fakat bu duygu çift taraflı olarak paylaşıldığında ve siz onu hissedebildiğinizde işte bu gerçektir.

Doğal olarak bir insana güvenebilmek kolay değildir. İçinde biraz risk barındırır. Ayrıca cesaret gerektirir. Fakat doğru kararlar verince bir insanın yaşayabileceği en güzel duygulardan birisidir diyebiliriz.

Güvenmek güzeldir yeter ki birbirimize karşı adımlar atmaktan çekinmeyelim.

“Birine güvenmek lazım hayatta, ne olursa olsun seni bırakmayacak birine…”

“Güvenilmek sevilmekten daha büyük bir iltifattır”  -George MacDonald

Yorum Yap

Yorum Yap