1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Bakım
  3. GÜZELLİK VE CİLT BAKIMINDA BALIN YERİ VE ÖNEMİ

GÜZELLİK VE CİLT BAKIMINDA BALIN YERİ VE ÖNEMİ

652797dd7ab88cf1ef6301b776bd4fd9

Doğada birçok gıda farkında olmadan bizlere faydaları vardır. Ama birçoğunu bilmiyoruz biz. Bal içerisindeki birçok vitamin, mineral, antioksidan özellikleri ile değerli bir besindir. Bunun yanında günümüzde tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Doğal bakım ürünlerinin kullanımında etkilidir. Bu yüzden balın önemi çok büyüktür. Bal, cildimize dost olan gıda ürünlerinden biridir.

Cilt bakımı insanların uygulaması gereken bir bakımdır. Estetik ve sağlık açısından önemlidir. Cilt temizliğine önem vermek yaşımız ilerledikçe kırışıklığını engellemek için önem kazanır. Çünkü cildimizi etkileyen birçok faktör vardır. Stres, makyaj, dengesiz beslenme, sigara gibi unsurlar etkendir. Bu unsurlar ile yaşımız genç olsa bile cildimizin solmasına sebep olur. Sağlık cilt dirençli ve parlak gözükür. Bu yüzden genç yaşta olanların zaman ilerlemeden cilt bakımı yaptırması gereklidir.

guzellik-ve-cilt-bakiminda-balin-yeri-ve-onemi-2

Cilt bakımı yaptırmadan önce de uzman kişiler tarafından cilt analizi yapılmalıdır. Çünkü bakımı yapacak olan kişi cildiniz yağlı mı, kuru mu bilemez. Cilt tipinizi öğrendikten sonra cildinize uygun bakımı yaptırabilirsiniz. Herkesin cildi aynı değildir bunu unutmamalıyız. Ayrıca evde kendinizde cilt bakımı yapabilirsiniz.

Bal, Cleopatra döneminden beri kullanılmış olan doğal güzellik ürünüdür. Yüz maskesinde antioksidan özelliği ile balın önemi bir kez daha anlaşılır. Bal maskesi güzellik için son derece etkili bir yöntemdir. Bal maskesinin faydaları vardır. Cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır. Ayrıca nemlendirici, gençleştirici ve pürüzleri yok edici etkiye sahiptir. Balı sade sürerek cildinizin gerilmesine ve canlanmasına neden olursunuz. Ancak esas nokta balın karışımıdır. Bala uygulanan ek karışımlarla etki daha da büyümektedir. Sivilce tedavisinde de bal maskesi kullanılmaktadır. Antibiyotik özelliği olduğundan bakteriler cildi terk eder. Bu yüzdende sivilceler yok olur. Bal maskesiyle birlikte diğer cilt kremlerinizi de kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap