1. Ana Sayfa
  2. Kişilik & Karakter
  3. Hayatımızda Düzenin ve Planın Önemi Nedir ?
Trendlerdeki Yazı

Hayatımızda Düzenin ve Planın Önemi Nedir ?

Hayatımızda Düzenin ve Planın Önemi Nedir ? Cevabı için bekliyoruz..

Düzen ve Plan

Mutlu bir yaşam için ne gerekiyor deseler bir cevabınızın düzen ve plan olması gerekiyor. Düzen ve plan insanı olumlu yönde etkileyen iki faktördür. Hayatınızı bir para parçası olarak düşünün, eğer düzen ve plan  olmazsa o para gene var olur ama yırtık ve olması gerektiği gibi olmaz.Örneğin odanızı derli toplu tutun, neyi nereye koyduğunuzu bilin , şifrelerinizi not alın .Her ne kadar sorumluluklarınızın bilincinde olursanız olun eğer düzenli ve planlı olmazsanız sorumluluklarınız da bir yerde patlak verir.Güne başlamadan aklınızdan plan yapın , eğer çok önemli ve kesinlikle unutmamanız gereken bir yapılacak iş var ise not almakta fayda var.Yanınızda not defteriyle dolaşmayın, her zaman gözünüze çarpacak yerlere yazın; mesela elinizin üst kısmı, avuç içiniz veya bir kağıda yazın ve telefon kabınıza sıkıştırın. Aman dikkat telefon kabınızın şeffaf olmasına dikkat edin. Yoksa haftalar sonra telefonu temizlemek için kabı çıkarttığınızda görürsünüz o  notu.

Düzen ve planın hayatımızdaki etkilerine gelelim, düzenli ve planlı insan yaptıklarından pişman olmaz. Her zaman  güne planlı başlar ve titiz davranır. Odasından çıkarken odasını düzeltip  bırakır gelince rahat eder, odasını bile düzenlemeyen biri her geldiğinde ne yapacağım ben bu odayla der.Yapacaklarını planlayıp sağa sola , aynı güne randevu verip insanlara mahcup olmaz. Hep hayatı boyunca başarılı olur ; gerek iş , gerek eğitim ve gerek de ilişki.

Planlı ve düzenli insan her yerde kendini belli eder. Her zaman planlı olduğu için bir adım öndedir, kendine özgüveni yüksektir. Hayatında girmesi gereken disipline çoktan girmiştir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap