1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. Her Öğrencinin Telefonunda Olması 3 Uygulama
Trendlerdeki Yazı

Her Öğrencinin Telefonunda Olması 3 Uygulama

m

Bu yazımda sizlere her öğrencinin kullanması gereken ve onların hayatlarını daha düzenli, kaliteli geçirmelerini sağlayacak 3 tane uygulamadan bahsedeceğim.

PhotoMath:

Photomath; adından da anlaşıldığı üzere, matematik sorularını çözmeye yarayan bir uygulamadır. Uygulamaya girdiğinizde sadece kamerayı açmak ve sorunun fotoğrafını çekmek yeterlidir. Bu kadar basit. Bu uygulama sayesinde öğrenciler çözemediği soruların çözümünü aşama aşama olarak görebilir ve matematiklerini çok ciddi seviyede geliştirebilirler.

Evernote:

Evernote bir not alma uygulamasıdır. Notlarınızı değişik formatlarda (pdf,fotoğraf,ses,vb.) internet sayesinde tutup her türlü cihazdan erişmenizi sağlar. Hayatınızı not alarak düzenli tutmaya yarar. Unutkan biriyseniz bu uygulama tam size göre.

TED:

Bu uygulama yapılmış olan bütün TED konuşmalarını görmenizi sağlar. Kendi alanlarında profesyonel olan tanınmış insanlar tarafından yapılan konuşmaları izleyebilirsiniz. Türkçe alt yazı seçeneğiyle sizlere sunuluyor. Hem yabancı dilinizi daha kolay geliştirebilirsiniz. Hem de gerçekten ufkunuzu genişletecek olan konuşmalar yer alıyor. Binlerce konu içeren bu uygulamada hemen ilginizi çeken bir konu seçin ve izlemeye başlayın.

 

Yorum Yap

Yorum Yap