1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Heyecan
Trendlerdeki Yazı

Heyecan

heyecan

Heyecan bence tüm hisler içinden en güzelidir. Çünkü asla açıklanamaz bu. Çok hoş bir duygudur. Ne olduğunu kimse bilemez. Sanki heyecanlıyken içimizde bir şeyler kıpırdanır gibi gelir. Kelebek gibi bir şey sanki. Kalp atışlarımız hızlanmaya başlar birden. Ne yapacağımızı bilemeyiz, elimiz ayağımız birbirine dolanır. Ağzımızdan ne çıktığını duymayız, fark etmeyiz. Dışarıdan biri seslense onu bile fark etmeyiz bazen.

Çok garip bir duygu değil mi? Şuna bakın üzerimizde ne kadar etkisi var bu duygunun. Ve asla kaybolmaz bu duygu. Bazen öyle bir şey yaparız ki. O işi çok uzun zamandır yapsak bile hala ilk günkü heyecanı hissederiz onda.

Aslında çok çabuk da kaybolabilen bir duygudur değil mi? Mesela bir sahneye çıkacağız, gösterimiz var. Çok heyecanlı oluruz. Bazen midemiz bile bulanabilir. Unutkan oluruz. Ama gösterimize bir başladık mı, işte ondan sonra heyecan falan hiçbir şey kalmaz içimizde. Birden kayboluverir.

Heyecan aslında biraz da cesaret verir insana. Tüm o işleri yapmamız için bir cesaret. Sanki arkadan bize destek verir, iter bizi. Ama biz fark etmeyiz.

Yorum Yap

Yorum Yap