1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Huawei’den Yeni Hamle: Huawei Card

Huawei’den Yeni Hamle: Huawei Card

huawei-card-gorsel

Tüm Dünya üzerinde teknoloji devi olarak bilinen Apple, geçtiğimiz senelerde Amerika’da yatırım bankası Goldman Sachs ile iş birliği yaparak tamamen kendilerine ait özel kredi kartını piyasaya duyurmuştu. Apple, çıkartmış olduğu kredi kartı ile Apple Pay’i kullanan ve bu kredi kartı ile kendi kullancıılarının yaptığı alışverişlerde puan yerine para kazanmalarını sağlamıştı. Ek olarak bazı özel avantajlarda sunmaktaydı.

 

Huawei ise 2020 yılında hamle yaparak kendi markasına özel kredi kartını çıkarttı. Büyük bir yükseliş gösteren Huawei, bu sayede yeni bir döneme imza atmıştır. Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, 8 Nisan 2020 tarihinde P40 Lansmanı etkinliği esnasında “Huawei Card” isimli kredi kartını tanıtmıştır.

Fazla bir ipucu vermemesine rağmen Huawei Cart hakkında, Apple Card’ın en iyi özelliklerine sahip olduğu bazı bilgiler arasında yer alıyor. Hem fiziksel hem de sanal kart olma özelliğini taşıyor. Huawei Card, Çin’in en büyük ödeme kuruluşu olan UnionPay’in ödeme sistemini kullanacak. Huawei Card, temassız ödeme için ise NFC teknolojisini kullanacak.

Huawei Card, seyahat eden insanlar için bazı avantajları sunuyor. Mesela, belli bir miktar para harcayan bir kişi, havaalanları ve tren istasyonlarında bulunan lounge erişimi de elde edebilecek! Huawei, özel uygulama ile bazı promosyonlarda sunmayı planlıyor. Alışverişlerde Huawei Card’ı kullanan bireyler, yaptıkları ödemenin bir kısmını da iade almaya hak kazanacak.

Huawei Card, kullanıcılarından ilk yıl için yıllık kart aidatı almayacak. İkinci yıl için, belirli bir miktar harcama yapan kişilerden de herhangi bir ücret tahsil edilmeyecek. Huawei Card’ın çıkış tarihi ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmamıştır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap