1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. İnsanlar Neden Anlayışlı Yaşayamıyor ?
Trendlerdeki Yazı

İnsanlar Neden Anlayışlı Yaşayamıyor ?

Son zamanlarda insanların hali ve davranışları konusunda biraz iç döktüm.

İnsan

Her geçen gün insanların anlayışlı yaşamaktan vazgeçtiğini görüyoruz. Peki bu anlayışlı yaşamaktan kastımız ne olabilir ?Anlayışlı yaşamaktan kastımız gösterişsiz yaşamak.Her şeyin en güzeli,en iyisi bende olsun hava atayım tavırları var insanlarda. Son zamanlarda herkes gösteriş meraklısı olmuş.Bir insan kahvaltıda ne yediğine kadar paylaşır mı ? Kime ne göstermeye çalışıyoruz anlamıyorum yediği tabağın markasını mı yoksa pahalı peynirini mi. İşin şaka boyutu bir yana insanlarda bu gösteriş akımı giderek artıyor. Biri nispet yapıyor, çevresindekiler de bu kim bana nispet yapıyor diye onlar da yapmaya başlıyor. Böyle böyle zincirleme olarak gösteriş meraklıları artıyor. İşin gülünç yanı ise gerçekleri söyleyince cidden ne yaptıklarının farkına varamıyorlar.

Bir de insanlarda hep ben üstün olayım havası var.İnsanlar artık karşısındakine karşı alttan almayı bilmiyor , hep ben olayım istiyor. Anlayış nerede ? İnsanlık nerede ? Hep istediği olan kişiler cidden mutlu olabiliyorlar mı acaba ?İnsanların diğer varlıklardan farklı olarak akıl ve vicdana sahip. Peki bu özellikleri neden kullanmıyoruz ?İnsanlık demek anlayış demektir, karşındaki insana anlayışlı davranmadıktan sonra diğer varlıklardan ne özelliğimiz kaldı ?

İnsanlar kendini düzeltmedikçe , yetiştirdikleri nesilleri düzeltmesi daha zor olacak.Bütün dünyada hem insanlara hem de diğer canlı varlıklara karşı anlayışlı davranıp, düzgün bir şekilde etkileşime geçmeliyiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap