1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnternet, Etkileşim Ve Ticaret

İnternet, Etkileşim Ve Ticaret

Sizce internetin ticaretteki önemi nedir? Küçücük dükkanlar bile internette bulunmalı mı ?


Sizce internetin ticaretteki önemi nedir? Küçücük dükkanlar bile internette bulunmalı mı ? Diye sorular sorarsak internetin önemi önemlidir ve küçücük dükkanlar da internette bulunmalıdır. Önemli olan işlevselliktir.

Örnek vermek gerekirse büyük tekstilcilerin, kıyafet zinciri sahiplerinin zamanında kapı kapı dolaşıp kumaş sattığını duymuşsunuzdur. Buradaki kapı kapı dolaşmanın mantığı etkileşimi yükseltmek. Sokağın  ortasında durup kumaş satmaktansa müşterilerin tek tek ayağına giderseniz daha çok etkileşim almış olursunuz, daha çok etkileşim de daha çok satış demektir.

İnternette bize bu alanda yardımcı oluyor. Üstelik eskisi gibi kapı kapı dolaşmanıza gerek yok etkileşim elde etmek için, bir reklam vermeniz yeter de artar bile. Kapı kapı dolaşmak yerine, insanların gözlerini alamadığı telefon veya bilgisayar ekranlarında görünmek işe yarıyor artık. Çok tıklanan internet sitelerinde, sosyal medya fenomenlerinin hesaplarında ve çeşitli yerlerde reklam vererek etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Ancak bu etkileşimi arttırabilmeniz için sitenizin güven vermesi gerekiyor. Düzgün ve özenli bir site tasarımıyla ve kaliteli ürünler müşteriye satarak siz de başarı öyküsü yazabilirsiniz.

Aileden  zengin olmadıkça kimse büyük ve lüks dükkanlarda ticarete atılamıyor. Önemli olan sizin o küçük dükkanı işlevsel hale getirmeniz.Siz dükkanınız küçük olduğu için dükkanın içinde rahat rahat satış yapamıyor olabilirsiniz. Ancak internette uçsuz bucaksız dünyada istediğiniz şekilde, istediğiniz kadar satış yapabilirsiniz. Hiç dükkan ve sermaye olmadan bile satış yapma olanağı sunan bu interneti küçük esnaf neden değerlendirmesin ?

Yorum Yap

Yorum Yap