1. Ana Sayfa
  2. Para & Ekonomi
  3. İnternetten Para Kazanma Sanatı
Trendlerdeki Yazı

İnternetten Para Kazanma Sanatı

.Son zamanlarda çok aratılan internetten nasıl para kazanılır ? Sorusunun cevabını sizin için derledik. Para kazanmak bir sanattır.

a

Koronavirüsten dolayı herkes   zorunlu ya da gönüllü bir şekilde evinde kalıyor.Boş boş oturan insanlar ek gelir kazanmak için internete sarıldı.Son zamanlarda çok aratılan internetten nasıl para kazanılır ? Sorusunun cevabını sizin için derledik. Para kazanmak bir sanattır.

İnternet,uçsuz bucaksız sınırı olmayan bir çukurdur. Çukur dediğimize bakmayın içinde kötü yanları da iyi yanları da bulunuyor. Bu yanlar  sizin interneti hangi amaçla kullandığınıza göre değişiyor.İnterneti bilgi edinmek için de kullanan var,oyun oynamak için de kullanan var, fenomen olmak için de. Aslına bakarsanız internet bir sürü amaç uğruna kullanılabilir.

Peki ya bu yazıyı okuyan girişimciler hangi amaçla kullanmak istiyor ? Başlıkta gördüğünüz üzere para kazanmak için kullanmak istiyorlar. Bu uçsuz bucaksız çukurda doğru hamleler yapanlar bu çukurdan para içinde yüzerek çıkabilir.Ancak unutmamakta fayda var bütün para kazanma yöntemlerindeki gibi işinizi hakkıyla yapın,kimseyi dolandırmayın.

 Peki internetten nasıl  büyük paralar kazanabiliriz ?

 

1)    E-Ticaret’i Keşfedin

İnsanlar bu devirde para kazanmak için hala caddelerde dükkan açmak istiyorlar.Peki daha fazla insan görsün diye caddede dükkan açmak istediklerini biliyoruz ama yanlış düşündükleri bir şey var o da sadece o caddenin üzerinden geçenler dükkanı görebilir.Peki ya dükkanımızı internete açarsak ? İnternetin sonsuz çukurundan bahsetmiştik , internette sonsuz içerik olduğu gibi sonsuz da kullanıcı bulunuyor. Bunun için en çok kullanılan 2 yöntem bulunuyor.İlk yöntem satıcılarla alıcıları birleştiren platformlar.Bu platformları kullanarak site açma gibi zahmetlere girmenize gerek yoktur, belli bir kar payını platforma verdikten sonra size bitek sipariş edilen ürünleri kargolama zahmeti kalıyor.İkinci yöntem ise kendinize ticari bir satış sitesi oluşturmak.Güzel bir site tasarımı,sosyal medyada ya da Google’de reklam ve kaliteli ürün sattıktan sonra gelsin paralar.

E-Ticaret sitesi kurmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar ;

  • Sitenizin ismi satacağınız ürünlerle bağlantılı olsun.
  • Ürünü stoktan satacaksanız depo kiralayın, tedarikçiyle anlaşmışsanız tedarikçiniz sağlam olsun.
  • Sattığınız ürünün arkasında durun ki müşteriniz memnun kalsın,sizi önersin.
  • Sağlam bir kargo şirketiyle anlaşın. Sizin kaliteli hizmetinizi işini kötü yapan bir kargo firması mahvedebilir.

2)    Fenomen olun , reklamlarla para kazanın.

Herhangi bir konuda,ilgi alanında internet sitesi veya sosyal medya hesabı açabilirsiniz.Para kazanmanın bütün türleri gibi bu tür de biraz meşakkatlidir.Para kazanmaya başlamadan önce belli bir takipçinizin olması gerekiyor.Bu büyüyen internet aleminde aradan sıyrılıp üstlere çıkmak için farklı olmanız gerekiyor. Şimdiye kadar hemen her konuda bir site ya da sosyal medya hesabı açılmıştır.Peki bazı sayfaların veya hesapların daha ilgi çekici olmasını sağlayan unsur nedir ? Kesinlikle özgünlük ve reklamdır. Ne yazık ki artık sadece özgünlük de yetmiyor, çok fazla rakip var ve işinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın reklam almadan büyümeniz çok zor.Büyüne kadar reklam verin büyüdükten sonra reklam verenlerden daha fazlasını kazanın. İşinizi iyi yapıp reklamlar verdikten sonra çizginizi bozmadığınız zaman siz istemeden reklam verenler sizi bulacak ve size reklam verecekler.Tabii isteğinize göre çeşitli platformlardan elinizde şöyle bir site veya sosyal medya hesabı olup reklam ücretlerini paylaşırsanız size geri döneceklerdir. İnternet sitelerinde tek tek reklam veren bulmak yerine direkt olarak reklam çıkaran platformlarda bulunuyor.Ancak şahsi reklam verenlerden daha az para kazanırsınız.

Bu reklamlar size ufak paralar gibi gelmesin, cidden kendiniz geliştirip yüksek sayıda takipçiye ulaşırsanız çok deli paralar kazanabilirsiniz.En ufağından beş bin takipçisi olan sayfalar bile otuz Türk lirası paylaşım başı ücret alıyor. Takipçi sayınızın çok fazla olduğunu düşünün. Ancak her mutluluğun sonunda emek bulunuyor. Çabalarsanız başaramayacağınız iş yoktur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap