1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. İphone Takvim Virüsünü Temizleme Nasıl Yapılır ?

İphone Takvim Virüsünü Temizleme Nasıl Yapılır ?

Logo-Apple-iPhone

Notices Fix Best, cihazın ekranını engelleyici açılır pencerelerle doldurmak ve göz atarken kullanıcıyı yönlendirmek için programlanmış bir iPhone tarayıcı hijacker. Bildirimler Düzeltme , genellikle başka bir uygulamaya bağlanarak ve yanına yüklenerek yayılır.

Tarayıcı korsanları genellikle Android ve Windows PC kullanıcıları için daha yaygındır, ancak bunları Mac’ler ve iPhone’lar gibi Apple ürünlerine almak hala mümkündür. Notices Fix Best, özellikle bir iPhone / iPad hijacker olarak tasarlanmıştır ve iPhone’unuzun ekranında engelli pop-up’lar veya afişler görüyorsanız ve Chrome veya Safari tarama oturumlarınız sürekli olarak bilinmeyen sitelere yönlendiriliyorsa, büyük olasılıkla istenmeyen uygulama var. Başka bir bulaşma belirtisi, değiştirilmiş bir tarayıcı ana sayfası ve / veya arama motorudur.

Korsanının cihazınızdaysa, aşağıda yayınlanan kaldırma kılavuzuna bir göz atmanız ve invaziv uygulamayı kaldırmak için kullanmanız önemle tavsiye edilir. Kendilerine özellikle zararlı olmamasına rağmen, Notices Fix Best gibi uygulamaların tanıttığı içerik ve siteler çoğu zaman güvensiz olabilir. Birçok sahte veya virüs dağıtım sitesi, daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve Truva Atları, Fidye Yazılımı ve Casus Yazılımlarla enfekte etmek veya kimlik avı formları aracılığıyla hassas kullanıcı verilerini toplamak için bu tür korsanların sağladığı hizmetleri kullanır. Bu nedenle, korsanının iPhone’unuzda varsa hemen kaldırmalısınız.

Ayrıca, gelecekte bu tür uygulamaları daha fazla almadığınızdan emin olmak için, yalnızca yeni uygulamalar indirirken App Store’u kullanın ve uygulamanın tanınmış bir geliştiriciden olduğundan ve diğer kullanıcıların incelemelerinin iyi olduğundan emin olun. Bu, yerleşik bir tarayıcı korsanının olan bir uygulamayı indirme şansını önemli ölçüde azaltmalıdır.

Bu tür bir spam tarafından hedefleniyorsanız, denemeniz gereken ilk şey budur. 

 1. İCloud.com adresinden hesabınıza giriş yapın ve Takvim’e dokunun.
 2. Ekranın sol alt köşesinde bulunan Ayarlar simgesine (dişli simgesi) dokunun.
 3. Şimdi Tercihler’i ve ardından Gelişmiş’i seçin .
 4. Değişim Davetiyeler ayarını In-app bildirimleri için için Email ve geçerli e-posta sağlamak.

5. Son olarak, değişikliği onaylamak için Kaydet’i tıklayın .

Bunu yaptıktan sonra artık Takviminize otomatik olarak hiçbir etkinlik eklenmeyeceğini unutmayın. Bunun yerine, ‘ Verdiğiniz email giderdik. Bu aynı zamanda spam için de geçerlidir ‘ –  e-postanıza gider, ama en azından ekranda istenmeyen bildirimleri kaldırmayı elde edeceksiniz.

Bu yazının bir sonraki bölümü, iPhone’unuzu gerçek bir Takvim spam virüsü için nasıl kontrol edeceğinizi ve tespit edildiğinde böyle bir virüsle nasıl başa çıkacağınızı anlatacaktır.

Takvim Virüsünü hızlı bir şekilde kaldırmak için şunu deneyebilirsiniz:
1. iPhone / iPad’inizdeki Ayarlar’a gidin.
2. Parolalar ve Hesaplar’ı açın.
3. Ardından Abone Olunan Takvimler’e gidin.
4. Şüpheli görünen herhangi bir şeyi arayın ve silin.

 

Aşama 1

Öncelikle şu anda açık olan tüm pop-up’ları kapatmanız gerekiyor.

 • Pop-up’ın “Bu web sayfasından daha fazla uyarı gösterme” adlı bir onay kutusu varsa Reklamı kapatmadan önce onay kutusunu tıklayın.
 • İPhone, iPad veya iPod’unuzdaki bir açılır pencereyi kapattıktan sonra aynı sayfadan uyarı almayı durdurmak için bir Uyarıları Engelle düğmesi görünürse.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bir pop-up pencerenin kapanamaması durumunda :

 • Mac’inizde, Command-Option-Esc tuşlarına basarak Safari tarayıcınızı zorla kapatmalısınız. Uygulamalar listesinden Safari’yi seçin ve zorla kapatın. Kapatmaya zorladıktan sonra Safari’yi yeniden başlatmanız gerekir, ancak lütfen başlarken shift düğmesini basılı tutun. Bu, sinir bozucu Reklamların otomatik olarak açılmasını önleyecektir.
 • İPhone, iPad veya iPod touch’ınızda, ev düğmesine hızlı bir şekilde iki kez basarak da bunu yapabilirsiniz. Ardından, son kullanılan tüm uygulamaların bir önizlemesini görürsünüz. Safari’yi bulmak için sola kaydırın ve ardından zorla kapatmak için uygulamanın önizlemesini yukarı kaydırın Safari’nin başlangıçta istenmeyen pencereler açmasını önlemek için Web Sitesi Verileri’nin yanı sıra Ayarlar-> Safari ve Geçmişi Temizle’ye gidin. Bu, tarayıcı geçmişinizi ve çerezlerinizi de temizleyecektir, bu nedenle bunu aklınızda bulundurun ve saklamak istiyorsanız dışa aktarın.

Aşama 2

Tercihler gelen Safari menüsünden. Ardından aşağıdakileri yapın:

 1. Seçin Güvenlik simgesini ve ardından tıklayın “konulu Blok pop-up pencereler “. Bu, birçok pop-up türünün görünmesini durdurmalıdır.
 1. Daha sonra ana sayfanızı ve arama motorlarının ayarlarını kontrol edin . Adware bunlarla uğraşmayı sever. Birçok farklı tarayıcı kullanıyor olabilirsiniz, bunun için daha spesifik talimatlar veremiyoruz.
  • Genel simgesini seçin ve Ana Sayfa alanına bakın. Boş veya istediğiniz Ana Sayfa adresiyle doldurulmuş olmalıdır.
  • Arama simgesini takip edin. Yine varsayılan arama motoru veya kendiniz için ayarladığınız herhangi bir olmalıdır. Safari’nin bazı sürümlerinde bu ayarların Genel panelinde /

Aşama 3

Safari’yi açın ve Uzantılar düğmesini tıklayın.  Adware’in neredeyse yalnızca pop-up Reklamları tarayıcınıza enjekte etmek için uzantılar kullandığını unutmayın. Bu listede kendiniz yüklediğinizi hatırlamadığınız herhangi bir uzantı muhtemelen Adware tarafından ekilir. Bilmediğiniz TÜM uzantıları kaldırın.

Yorum Yap

Yorum Yap