1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. İstanbul’da Sevgili İle Yapılacak 7 Şey
Trendlerdeki Yazı

İstanbul’da Sevgili İle Yapılacak 7 Şey

İstanbul'da sevgiliyle yapılacak 7 şey.

181411,istanbuljpg

Türkiye’nin bütün şehirleri ayrı güzeldir. Ama İstanbul bir başka güzeldir,hele ki yanınızda sevgiliniz varsa. Aşıklar şehridir İstanbul;uğruna ne şiirler, ne şarkılar ne kitaplar yazılmıştır.  Peki siz neden sevgilinizin elinden tutup bu güzel şehri gezmiyorsunuz ?

İşte sevgiliyle yapılacak 7 şey ..

1-Eminönü’nde balık ekmek yedikten sonra sevgiliye denizi izlerken kestane yedirmek.

İstanbul denince akla ilk gelen şeylerden biri balık ekmek yemektir. Bu sıradanlaşmış bir etkinliktir anca yanınızda sevgiliniz olduğunda her şey güzel gelir. Balık ekmek daha bir güzel gelir..  Balık ekmeğinizi alın, denizi görebilecek bir yere oturun, ve doyasıya sohbet edin. Eğer midenizde boş yer kaldıysa birbirinize kestane yedirmeyi de unutmayın.

2-)İstiklal caddesinde sokak sanatçılarına eşlik etmek.

Kim istemez ki sevgilisiyle çılgınlar gibi şarkı söylemeyi ! İşte bu etkinlik tam size göre . Taksim Cumhuriyet Anıtından başlayın; İstiklal caddesinin sonuna kadar tarihi binalar ve çeşitli mağazalar bulunuyor. Ancak en önemlisi bu caddeyi canlandıran sokak sanatçıları. Cadde boyunca bir sürü sokak sanatçısı bulunuyor. Onlara eşlik edin ! Ve son olarak sevgilinizle Beyoğlu çikolatası yemeyi unutmayın.

3-Sarayburnu’nda çay bahçesinde çay içmek.

Sarayburnu ne güzel bir yer yahu, manzarası mükemmel üstelik fazla da bilinmiyor. Sevgilinizle baş başa oturup , sohbet edip , denizi seyredebileceğiniz bir yer.

4-) Yıldız Parkı Korusun’da  ele yürümek,çimlerde uzanmak.

Beton yığınına dönen İstanbul’da böyle saklı bir yer kalması cidden muhteşem. Büyük bir alana yayılan yeşillik,hayvanlar,banklar ve sessizlik tam sevgililere göre. Bu eşsiz doğayı sevgilinizle el ele gözlemleyebilirsiniz. Sabah gidecekseniz simit alıp birlikte yemeği unutmayın.

5) Atatürk Arboretumu’nda baş başa romantik bir gün geçirmek.

Bir açık hava müzesidir, endemik bitki türleri, nesli tehlike altında bulunan ağaç türleri ve yurt dışından getirilerek üretilen farklı iklimlere ait bitki ve ağaç türlerinden oluşuyor. Üstelik girişi de çok makul fiyatlar. Ziyaretçilere muhteşem bir ortam sunuyor. Ve üstelik sessiz, sevgilinizin elinden tutup götürebilirsiniz.

6) Soğuk bir kış gününde birlikte boza içmek.

Boza çok sağlıklı bir içecek. İnsanın bağışıklığını güçlendiriyor. Sevgilinizin elinden tutun ve Fatih’e götürün. Hedef Vefa Bozacısı.

7) Sevgiliyle dilim pizza yemek.

Bütün bir pizza söylemektense dilim pizza alıp yemek daha tatlı oluyor. Bana kalırsa Kadıköy’de  sevgilinizle meydanda dolaşıp sonra Pizza2Go’da dilim pizza yemek keyif verici olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap