1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. İTÜ’den Maske Dağıtımı!

İTÜ’den Maske Dağıtımı!

b780bdb2-3e65-4f2e-aeb0-8c6522bb82fc

İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMİ CHANGERSLA PATENTLİ Kumaş Teknolojisi ile Yıkanabilir maske üretmeye başlandı

İstanbul Tenik Üniversitesi İtü Çekirdek Girişimi CHANGERSLA , koronavirüs salgını nedeniyle en önemli ihtiyaçlardan biri olan maske üretimine geçti. Firmanın CEO su ERTÜRK TEZCAN, Patentli Nano teknolojil 3 boyutlu dokuma teknolojisi bulunan ve Gümüş iyonizerli kumaşları özel antibakteriyel kumaştan yaptıkları maskenin yıkanıp tekrar kullanma özelliği olduğunu söyledi.

Türkiye’de de etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden maskeye ilgi her geçen gün artıyor. İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMİ changersla Nano teknoloji ,Patentli kumaşları ile yıkanabilir maske üretimine geçti.4 yıllık arge ve lab çalışmalarından sonra geliştirilen kumaş ile ilgili Ceo’su ERTÜRK TEZCAN , üretime geçtikleri maskenin en büyük özelliğinin yıkanabilir ve anti bakteriyel olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Ülkemizin ve milletimizin bu zor zamanlarında Acil hastalarımıza özellikle lösemi,kanser ve Böbrek ve akciğer Hastalarımız maskeye ulaşmakta zorluk çekiyor . Bizde Küçük bir etkimiz olması amacı ile ÜCRETSİZ olarak bu hastalarımıza bize ulaştıkları taktirde maskelerini gönderiyoruz.
Şu ana kadar 4580 kişiye Ücretsiz Maske Gönderdiklerini belirtti …
Koronavirüsten ötürü biz de hem kumaş imalatı hem de konfeksiyon yaptığımız için bu virüsle alakalı önlem almak adına anti bakteriyel Patentli nefes alabilen kumaşlarımız ile maske üretimine başladık. . Ürünümüz 250 yıkamaya dayanıklı.
Yani bir çorap gibi, bir giyim aksesuarı gibi, şapka gibi, eldiven gibi defalarca yıkanarak kullanılması mümkün. İso belgelerimiz ve CE belgelerimizde mevcut olduğunu belirten ERTÜRK TEZCAN . Bir evde çamaşırımızı, üstümüzü başımızı yıkadığımız gibi 250 defaya kadar yıkayıp tekrar kullanabiliriz. Bu şekilde antibakteriyel özelliği de devam etmekte. Bu sayede kullanılırken de yüzü iyi bir şekilde kapatıp yanlardan herhangi bir açıklık bırakmadan daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Daha iyi bir kullanıma ve nefes alıp vermede, konuşmada herhangi bir problem, sıkıntı da yaşatmıyor. Şu anda günlük üretim adedimiz 5 bin adet. İhtyaç sahiplerine Ücretsiz olarak ulaştırmaya devam edeceğiz.
iletişim için: http://www.changersla.co Web sitemizden [email protected] mail adreslerimizden veya 05418136071 whatsup üzerinden acil ihtiyaçlarını gönderebilirler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap