1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. İyi Ki Geldiniz.

İyi Ki Geldiniz.

images-9
1

Keşke küresel katiller topraklarınıza, evlerinize kabus gibi çökmeseydi, keşke sizinle mesela Halep’i gezmeye geldiğimizde karşılaşsaydık, ya da Hama’da bir parkta oynarken görseydik birbirimizi.

Ne bileyim Türkmen dağına yaylalara gelseydik bir tas ayran içseydik köyünüzde. Böyle olmasaydı tanışmamız.

Belki babanı bıraktın doğduğun topraklarda, kardeşini, belki anneni. Sahi ne oldu oyuncaklarına, sıcak yatağına, her sabah gözlerini açtığın gökyüzüne!…

Madem gözyaşlarıyla da olsa aramıza çizilen sınırlar kirli bir savaşla ortadan kalktı. Madem bin acıyla yoğrulup geldin, hoş geldin!

Allah Resulü, “Az sadaka çok belayı defeder” demiş ya..

Nice hayırlar yapmamıza, sadakalar vermemize vesile oldunuz. Nice belalar, musibetler defoldu başımızdan kimbilir! Sadaka hakedene verilir çünkü. Sizden daha çok hak eden de yok be kardeşlerim!

Bakmayın siz içimizdeki kalbi dar ruhu dar olanlara, onların sesi çok çıksa da nice cengaverler var kalbinde koca koca merhamet çınarları büyüten, ırka kör, dile sağır olan.

Mevlana gibi, Yunus gibi,…

Siz bakmayın “defolup gitsinler” diye bağıran vicdanını ev araba maaş konforuna mahkum etmiş olanların hezeyanlarına, sanki Anadolunun kültüründen ve tarihinden hiç nasipleri yokmuş gibi bir bunalımı büyütüyorlar içlerinde hergeçen gün.

Bu topraklar hepimize yeter.

Ah be kimi öksüz kimi yetim kardeşlerim, iyi ki geldiniz.

Hele de gelemeyenlerin fotoğrafları kalbimi paramparça edip kanatırken, sahip olduğum her nimetten utanır hale gelmişken, iyi ki geldiniz.

Halil İbrahim

Yorum Yap

Yorum Yap