1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Bakım
  3. Kadın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Kadın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

5c8d157145d2a05010d361c0

Kadın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımlı saçlara sahip olmak için birçok yöntem uygulamak mümkündür. Özellikle saç boyaları, saçları aşırı yıpratmaktadır. Boyama işlemi ardına bakım yapmak şarttır. Tabi ki sadece boyalı saçlar değil, boya yapılmayan saçlarında düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Saçlar güneş, rüzgar, kullanılan şampuanlar ve daha bir çok nedenden dolayı zaman geçtikçe kırılmaya, bakımsız bir hal almaya başlar.

Boyalı Saçlara Uygulanacak Bakımlar

Boya yapılarak işlem görmüş saçlara, bakım yapılarak, saçların eski sağlığına kavuşması sağlanabilir. Kolay uygulanan tarifler ile saçların kaybettiği nem yeniden kazandırılabilir. besleyici yönü olan zeytin yağı kadınların saç bakımında, kullanmaktan vazgeçemedikleri yağlar arasındadır. Tek başına sürülebileceği gibi başka malzemeler ile karıştırılarak ta uygulanabilir. Özelikle saçın kaybettiği yumuşaklığını kazandırmak açısından önemlidir.

Aloe vera ile zeytinyağı karışımı saça yeniden güç kazandırmaktadır. Bir miktar aloe vera özü alınır, üzerine zeytinyağı konularak karıştırılır. Banyo öncesi tüm saça kökten itibaren sürülür. Saçta bir süre bekletilir. Saçın kalınlığına, uzunluğuna göre malzeme miktarı ayarlanabilir. Saçta bekletildikten sonra ılık bir su ile saç temizlenir.

Boya yapılmış saçlara uygun şampuan ürünleri tercih edilmelidir. Kadın saç bakımı nasıl yapılır? Bu konuda gerekli araştırma yapıp, uygun ürünler kullanmak gerekir. Saçı koruyacak, boyayı koruyacak ürünler tercih edilmelidir. Böylece saç boyasının ömrü de uzun olur. Saçlar, kimyasal işlem sonrası, uygulanan bakımlarla, eski gücüne kavuşur.

Saç Şekillendirme

Saç şekillendirme işlemleri saçlara çok zarar verir. Her gün yapılan bu işlemler zamanla, saçta aşırı yıpranmaya neden olmaktadır. Fönler, maşalar ve diğer şekillendiriciler, yüksek ısılarda yapılması saçı aşırı yıpratır.

Yorum Yap

Yorum Yap