1. Ana Sayfa
  2. Diyet
  3. Kalıcı Kilo Vermek İçin İpuçları
Trendlerdeki Yazı

Kalıcı Kilo Vermek İçin İpuçları

Kilo vermeyi kolaylaştıracak ipuçları içeren kısa makale.

Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek

Ev ofisinde hareketsiz günler, daha az egzersiz ve kalçada göbekte daha fazla kilo. Birçok kişi bu durumdan muzdarip değil mi? Bu çıkmazdan kurtulmak için birkaç faydalı ipucumuz var.

Kilo vermek, kilokalori saymaktan daha fazlasıdır. Ne ve nasıl yediğimiz kişisel yaşam tarzımızla ilgilidir. Beslenme gibi temel şeylerdeki değişiklikler yaşam tarzımıza uymuyorsa, devam ettirmemiz zorlaşıyor. Bu yüzden kilo vermek için hangi kısa hedefler belirlemek ve bunları hayat şeklimize uyacak şekilde programlamak çok önemli.

Davranış kalıplarınızı değiştirin – ve buzdolabınızı yeniden düzenleyin

Uzmanlar, bazı davranış kalıplarını değiştirmenin kilo verme sürecinde yardımcı olacağını söylüyor. Örneğin alışverişe her zaman liste yaparak gitmek, tok karna alışverişe çıkmak ve belki de devamlı alışveriş yapılan süpermarketi değiştirmek gibi ufak tefek noktalara dikkat edilmeli.

Yeni davranış kalıpları, buzdolabını evde tamamen farklı bir şekilde düzenlemeyi da içerebilir. Normal olarak, sebzeler korkmadan tüketilebileceği için dolapta göz önünde olmalıdır. Hatta porsiyonluk olarak hazırlarsanız acıktığınızda hemen elinizin altında olur.

Aile bireyleri ve arkadaş çevreniz size mutlaka destek olmalıdır. Gerekiyorsa psikolojik yardım da alabilirsiniz.

Egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirin.

İster televizyon karşısında yürümek, koşmak, hoplamak zıplamak; ister müziği açıp dansetmek veya egzersiz videolarından yardım almak olsun günlük egzersize mutlaka zaman ayırın. Bu konuda düzenli davranmanız ve örneğin her gün yarım saat veya bir saati egzersize ayırmanız kısa sürede size kilo kaybettirecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap