1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Kalıcı Oje Nedir , Ne Değildir ?
Trendlerdeki Yazı

Kalıcı Oje Nedir , Ne Değildir ?

Normal oje çok mu çabuk çıkıyor ? Kalıcı ojenin dünyasına bakmaya ne dersiniz ?

kalıcı-oje

Normal oje çok mu çabuk çıkıyor ? Kalıcı oje uygulaması ojenizin daha uzun süre kalıp daha dayanıklı olmasını sağlayan bir uygulamadır.Kalıcı oje kesinlikle asetonla silindiğinde çıkmaz.Ancak sürekli uygulanmayan bir uygulamadır. Kalıcı oje uygulamasını daha çok her gün ojesini değiştiren kadınlar tarafından tercih edilmez.Bu uygulama sayesinde her gün oje sürmenize gerek kalmayacak ve hep yeni gibi duracak.

Peki bu uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle uygulanacak tırnaklara temizleme ve pürüz düzeltme işlemi yapılır.Bu işlemlerden sonra oje sürülür. UV ışıkları yardımıyla çeşitli uygulamalarla hemen kurutulur.

Kalıcı oje nasıl çıkarılır ?
Kalıcı oje uygulamasında çeşitli ışınlar yardımıyla kaplama yapıldığı için asetonla asla çıkmaz. Çıkarmak için yaptırdığınız yere veya aynı işlemi uygulayan yerlere gitmeniz gerekiyor.

Kalıcı oje deforme olmadan 2 hafta ile 4 hafta tırnaklarınızda kalabilir.Her daim parlaklığını korur.Normal oje gibi her gün uğraşmanıza gerek yoktur.

Kalıcı ojenin olumlu yanları nelerdir ?

Normal oje de kalıcı oje de insan sağlığına zararlıdır..Normal ojeyi her gün ,sürerken ayrı çıkarırken ayrı kimyasallara maruz kalınıyor.Kalıcı ojeyi ise yaptırırken UV ışınlarına maruz kalınıyor.Her ikisi de zararlıyken neden kalıcı oje ? Normal ojeye göre zamandan da tasarruf ettirir. Normal ojeler gün içinde deforme olurken , kalıcı ojeler 2 veya  4 hafta arasında deforme olmadan ilk günkü parlaklığıyla kalır. Normal ojeleri her gece veya sabah dışarı çıkmadan sürerken, kalıcı ojeyi bir kere yaptırıp belki de bir ay rahat edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap