1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Karantinada Nasıl Ders Çalışılır?
Trendlerdeki Yazı

Karantinada Nasıl Ders Çalışılır?

derssss-5BCDC44003C08

Yaklaşık bir aydır belki daha da fazla bir süredir tüm Türkiye evde. Gün içinde pek çok zamanımız bulunuyor elbette. Bu yüzden öğrenciler de okullarına gidemiyor tabi. Fakat okula gidemeseler de önümüzde bir sınav var. Bunun için çalışmaları gerekiyor. Sınavı olmasa bile en azından birinci dönemin tekrarını yapabilir öğrenci.  Peki nasıl yapabilir, hadi gelin bakalım.

Evde olduğumuz için elbette derse uzun süre odaklanmamız zor oluyor. Bu yüzden kısa kısa ders çalışmamız lazım. Örneğin 25-30 dakikalık ders çalışmaya 5-10 dakika mola verebilirsiniz. Fakat ders çalıştığınız süre içinde dikkatiniz tamamen dersinizde olsun. Telefonlar veya başka bir şey ile ilgilenmeyin.

Bir sonraki dikkat etmeniz gereken konu ise kaç ders çalıştığınız. Bir günde sadece bir ders çalışmayın. Bu sizin zararınıza olacaktır. Farklı farklı derslerden çalışın ki beyniniz sürekli aynı şeye alışmasın. Eğer alışırsa beyniniz sınavda zorlanırsınız. Çünkü sınavda tek bir ders yok. Birçok farklı konudan çözmek zorundasınız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap