1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Kilo Alma Diyeti
Trendlerdeki Yazı

Kilo Alma Diyeti

Birçoğumuz kilo vermeye çalışırken bazılarımız ile çok zayıf olduklarından kilo alma diyeti uygularlar.

Kilo Alma Diyeti

Birçoğumuz kilo vermeye çalışırken bazılarımız ile çok zayıf olduklarından kilo alma diyeti uygularlar. Havaların ısınması ile herkes diyet önerisinde bulunmaya başladı ancak birçoğu vücuda zarar vermekten başka işe yaramıyor. Birçok ünlünün de uyguladığı hatta bir zamanlar gündemde olan Yıldız Tilbe’yi ölümden alan diyet kilo alma diyetidir. Eğer çok zayıfsanız, kaburga kemikleriniz sayılıyor kollarınızdaki damarlar çıkıyor baldırınızda kemikleriniz belli oluyor ise acilen kilo alma diyeti uygulamasınız. Hem görünüm hem de sağlığınız için oldukça önemlidir.

Kilo almak için eczanelerin önerdiği kilo aldırıcı iştah açıcı iğnelerden uzak durup çözümünüzü doğal olarak arayın. Sizin miktarı az ancak enerji küpü olan besinlerle beslenmelisiniz. Mesela yiyeceğiniz yarım porsiyon tatlınızın içine ceviz ekleyin. Miktarı artmamış ancak enerji değeri büyük ölçüde artmış olacak.

Kilo almak için sabah kahvaltılarınızda çay yerine taze sıkılmış portakal suyu tercih edin. Hele ki birazda bal ya da pekmez ilave ederseniz sizin alacağınız enerji kilo almanız için çok önem taşıyacaktır. Yemek yerken ve yemekten önce su ya da sıvı kesinlikle içmeyin. Çünkü midenizdeki besinleri şişirerek tokluk hissi yaratır. Ancak günde en az 2,5 litre su içmelisiniz. Bunu yemeğin üzerine içerek hazmı kolaylaştırabilirsiniz.

Yemeklerinize baharat özellikle kırmızı biber ve pul biber ilave edin. Bunlar büyük oranda iştah açıcıdırlar. Gün aralarında alınan çerezler sağlığınız için zararlıdır. Sizin kilo almanız için balık, süt, yumurta, peynir, ceviz, fındık gibi gıdalar ile beslenmelisiniz. Bunların yanında da yiyeceğiniz 1-2 meyve vücudunuzda büyük düzenleyici görevi görecektir. Böylece düzenli kilo almanız sağlanacaktır.

Spor yaparsanız aldığınız kilolarınız vücutta eşit şekilde dağılım gösterir. Ancak sporu her gün 20 dakika tempolu yürüyüş tarzında yapmalısınız. Bünyenizi zorlayıp aldığınız besinleri spora vermemelisiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap