1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Kitap Okurken Arka Fonda Dinlenecek Müzik Önerileri

Kitap Okurken Arka Fonda Dinlenecek Müzik Önerileri

book-with-music-notes-750x502

Kitap okumak, müzik ve ritim üçlüsünün tadına varabilmiş insanlar ne şanslı! Zor bir kitaba başladınız ve konsantre olamıyorsanız tek kurtarıcınızın müzikler olduğunu biliyor muydunuz? Dünyada milyonlarca insan ders çalışırken, kitap okurken müzik dinlenmeye bayılıyor. 

Okuduğumuz metinler bizleri farklı dünyalara götürebilir, bambaşka insanlarla tanıştırabilir. Bu esnada hayal gücünüzü ritimlerle tamamlamak bu zevki başka noktalara taşıyacaktır. Sizler için kitap okuma keyfinizi ikiye katlayacak müzik önerilerimiz var! Sigur Ros – Svefn-G-Englar

Kitap Okurken Arka Fonda Dinlenecek Müzik Önerileri
İnsanı İzlanda’nın uçsuz bucaksız çayırlarında soluksuz bir ana bırakacak 10 dakikalık muhteşem bir eser. Kitap okurken konsantre olma hızınızı yükseltecek.

 


The Cinematic Orchestra – Arrival of the Birds & Transformation

The Cinematic Orchestra - Arrival of the Birds Dinle
Dinleyicileri tarafından cennetten gönderilmiş bir şarkı olarak isimlendirilmesi elbette rastlantı değil. Kitap okurken dinlenilecek en iyi müziklerden biri.

 

 


Hammock – Breathturn

Breathturn music Video by “Hammock” | 20 Thoughts by Grant Crowder

 

Özellikle klibi ile öne çıkmış olsa da saatlerce dinlenebilecek kulağı yormayan bir şarkı. Elbette kitap okurken yanında bir kahve ile muazzam uyum sağlayacaktır.

 

 


 Ólafur Arnalds – Ljósio

Ólafur Arnalds - Ljósið (Official Music Video) in inpirasi on Vimeo

İzlandalı bir besteci olan Olafur Arnalds müziklerinin çoğu klasik müzik tarzından olmasından dolayı kitap okurken adeta ruhunuza işleyecek ritim ve melodilerin sahibidir. Biz sizler için Ljosio parçasını seçtik.

 


Balmorhea – Remembrance

Kitap Okurken Arka Fonda Dinlenecek Müzik Önerileri

 

Şiir gibi bir müzik diye anlatılabilecek bir eser. Enfes bir ahenge sahip, kitap okurken dinlenilebilecek en iyi müziklerden biridir. 

 

 

 


 Zohreh Jooya – Ayışığında

zohreh jooya - ay ışığında by suyun rûyası on SoundCloud - Hear ...

 

 

Azerice bir şarkı olan Ayışığında melodisi ile kitap okurken muazzam bir etki yaratmaktadır. Dinleyin, kitabınızı nasıl okuduğunuzu anlayamayacaksınız.

 

 


Evgeny Grinko – Faulkner’s Sleep

Evgeny Grinko - Faulkner's Sleep (Görüntüler ile)

 

Rus piyanist olan Evgeny Grinko birçok eseri ile gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Fakat Faulkner’s Sleep müziği ve izleyebilirseniz klibi oldukça etkili. Bu eşsiz şarkıyı dinlerken ve dans ederken müziği duymayanlar tarafından deli sanılabilirsiniz. 

 
Kitaplar, kediler, müzik ve kahve hayatınızdan eksik olmasın! 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap