1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Korona virüsü pandemisi futbol camiasını nasıl etkiledi?

Korona virüsü pandemisi futbol camiasını nasıl etkiledi?

Şüphesiz korona virüsünün etkilediği en büyük alanlardan biri spor dünyasıdır. Spor dünyası içinde de en çok etkilenen futbol camiası olmuştur.

Başlıksız19_20200422040739

Korona virüsü pandemisi futbol camiasını nasıl etkiledi?

Şüphesiz korona virüsünün etkilediği en büyük alanlardan biri spor dünyasıdır. Spor dünyası içinde de en çok etkilenen futbol camiası olmuştur. Korona virüsünün futbol camiasını etkilemesinde birkaç neden vardır. Tabi bu nedenlerin en temeli karantina nedeniyle maçların oynanmamasıdır. Maçlar oynanmayınca otomatik olarak takımlar bir gelir elde edemiyor. Örneğin maç günü biletlerden elde edilen gelirler artık yok. Yine maç günü elde edilen yayın gelirleri de yok. Forma satışları da bu karantina döneminde büyük bir düşüş yaşadı. Bu kadar kötü şeyin bir arada olması takımın gelir-gider oranını bozdu. Artık fazla gelir elde edemeyen takımlar oyunculara, yayıncı kuruluşlara ve stadyum görevlilerine hala maaş ödemek zorundalar. Fakat takımlar artık gelir elde edemediğinden bu maaşları ödeyememektedirler. Çeşitli kurumlara olan düzenli ödemeli borçlarını da ödeyemeyen kulüpler mali açıdan büyük sorun yaşamaktadırlar. Aynı zamanda sezonların yarım kalması ile kimin şampiyon olacağı veya sezonun nasıl son bulacağı konusunda bir çok soru kafalarda yer almıştır. Oyuncular kendilerini karantinaya aldıkları için antrenman yapamamaktadırlar. Fiziksel ve ruhsal olarak gerileme yaşayan oyuncular karantina dönemi bittiğinde sahalara hemen ayak uyduramayacak hatta bazı oyuncular önceki döneme göre köreleceklerdir. Bunca şeyin arasında sözleşmesi biten oyuncuların sözleşme yenileme sorunları da yaşanmaktadır. Kimi oyuncular kontratları yenilemek istemiyorlar. Bu yüzden kulüpler ve oyuncular büyük çıkmaza girmiş durumdalar. Her sektörde olduğu gibi futbol sektörü de korona virüsü pandemisinin son bulması ve normalleşme yönünde adımların atılmasını dört gözle bekliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben Yasin YILDIZ, 20 Nisan 2020 tarihinde blogseyir.com bünyesinde içerik üretmeye başladım. blogseyir.com için ürettiğim özgün ve seo uyumlu içeriler sayesinde kendimi her geçen gün geliştirmeye çalışıyorum. Siz değerli kullanıcılar için ben ve blogseyir.com yönetimi elinden geleni yapıyor, her geçen gün özgün, kaliteli ve güncel içerikler ile karşınıza çıkıyoruz...

Yorum Yap