1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Korona Virüsü Sebebiyle Ücretsiz Olan Kaynaklar

Korona Virüsü Sebebiyle Ücretsiz Olan Kaynaklar

evdekal

Dünya genelinde Korona Virüsün salgını sebebiyle bir çok kültür, sanat ve etkinlikler tamamen iptal edilmişti. Evde zaman geçiren insanlar için bir çok kurum ve kuruluş tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara hizmetlerini sundu. Tüm toplu etkinlikler ise dijital ortamında şu an.

Dünya üzerinde #StayAtHomeakımı, Türkiye’de ise #EvdeKalsloganı ile tüm millet evde kalarak sağlığını korumaya çalışıyor. Evde kalınan sürede insanların sıkılmaması için bu hizmet baya beğenildi. Ücretli olan içeriklerde ücretsiz şekilde erişime açtı.

Blogseyir olarak EvdeKal sloganına destek vermek için bu listeyi hazırladık.

TÜBİTAK yayınları; Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk ve Meraklı Minik dergilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Salgın nedeniyle ertelenmiş olan 18. Filmmor Kadın Filmleri online formata geçerek izleyicilerle programdaki filmleri buluşturuyor.

Documentarist isimli belgesel film festivali, gezegenemizin mevcut durumu hakkında düşünmeye sevk eden belgeselleri “Covid Online Belgesel Günleri” adı altında her gün 1 belgesel olarak yayınlamaya devam ediyor.

Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü‘ndeki sergiler de online olarak açık.(AÖ)

Normalde ayda 8 dolar dijital abonelik ücretiyle çalışan New York Times gazetesi, koronavirüs haberlerinin yer aldığı şuradaki sayfadan tüm içeriklerde ödeme duvarını kaldırdı.

Tüm Dünya tarafından Dünyanın en büyük çevrim içi kurs platformlarından Coursera ise daha önce paralı olan yüzlerce kursu, koronavirüsle mücadele kapsamında ücretsiz sunmaya başladılar..

Sosyal ağ olan LinkedIn ise daha önce ücretli olan 16 kursunu artık ücretsiz olarak sunuyor.

SALT Araştırma platformu “Sanat”, “Mimarlık ve Tasarım”, “Kent, Toplum ve Ekonomi” arşiv koleksiyonları erişime açıldı.

Socrates Dergi dijital edisyonu bir ay boyunca herkese ücretsiz olduğunu açıkladı. Sepette kullanılacak promosyon kodu: SOCRATESYANINDA

Birçok Türkçe kitap bulabileceğiniz platform olan ve sesli kitap uygulaması Storytel, ücretsiz deneme süresini 14 günden 30 güne çıkardı.

Cambridge Üniversitesi’nin resmi yayınevinin mayıs sonuna kadar internet sitesinden 700’ü aşkın ders kitabını erişime açtı.

İngiliz dizileriyle dikkat çeken Acorn TV için promosyon kodu: FREE30

Good Old Games (GOG) ise kataloğundaki yaklaşık 30 bilgisayar oyununu #evdekal kampanyası kapsamında ücretsiz sunmaya başladı. Listede Beneath a Steel Sky ve Ultima 4 gibi klasikler de var.

Korku filmi sevenlerin uğrak adresi olan Shudder için promosyon kodu: SHUTIN

İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi 1928-1942 seneleri arası yayınlanmış 580 bin sayfaya yakın gazeteyi PDF formatında erişime açtı.

Chicago Sanat Enstitüsü 50 bini aşkın eseri internette erişime açtı.

İthaki Yayınları buradaki Flood’da her gün iki öykü paylaşıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı da bazı performansların videolarını YouTube kanalında paylaştı.

BBC Learning English, İngilizcesini geliştirmek isteyenlere lower-intermediate, intermediate ve upper-intermediate seviyelerinde online kurslar sunuyor.

Guggenheim‘daki yaklaşık 200 sanat kitabı ücretsiz erişime açıldı.

Sanat hayatına 1990’da başlayan Ankara merkezli Galeri Soyut da ziyaretçilerine websitesinden resim, heykel ve seramik gibi farklı disiplinlerden açılan birçok karma ve kişisel sergiyi 3D tur ile gezme imkanı sunuyo

Kaynak: 1 ) https://kpy.bilgi.edu.tr/tr/haber/tum-dijital-platformlar/1252?fbclid=IwAR1MpuYTnSiGor_CRfnFcBjH_Wcq0UwsShhAOzb-WOg9tA4SJOxYw_Lgdyk
Kaynak 2-) https://journo.com.tr/koronavirus-ucretsiz-erisim-medya

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap