1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Korona Virüsü Türklere Bulaşır Mı?

Korona Virüsü Türklere Bulaşır Mı?

images-19
1

(Irkçı Virüs Korona)

En sonda söyleyeceğimi en basta söyleyeyim virüs ırk seçer ve nCoV-2019 corona bizi seçmeyecek. Alman fizik antropoloğu “Egon Freiherr” yıllar önce ırkları kabaca 16 türde incelemiş.

Biz Türklere bu alman amcamız Homo sapiens eurasicus Turanid adını koymuş ve (Turancılıktan akılda kalır) orta Asya çıkışlı Ege/Akdeniz/Karadeniz alt kültürleri ile birleşmiş kafatası 80 ila 87.3 olan, göz rengi siyah ve kahve, ten rengi buğday olan ırk demiş.

Şimdi herkes yaa biz Türküz diye Gözüne saçına, başına bakacaktır da öyle bir dünya yok arkadaşlar. Biz bu bölgeye göç edince yunan/arap/fars/çok az sırp ırkı ile kız aldım oğlan verdim diyerek bir çorba olmuşuz ve öyle saf Türk filan yok denecek kadar az. Turkiye’de sayısı 5 bini geçmez saf ırkın. İsteyene DNA testi var 70 dolar Yaptırabilir ki %100 doğrudur. Hele Y-DNA testi acayiptir. Gen dizilimleri sizin bin yıl önceki atanızın ırkını söyler. Napolyonun babasının amcası (I2a2a) iken kendisi (E1b1b) çıktı ki daha sonra babasının öz babası olmadığı annesinin başka isler çevirdiği öğrenildi.

Her ır-ka harf ve Alt soylara rakam veriliyor. Atıyorum Türk için (T1a1y) Türk +1arap+1yunan geni var. Test yaptırıp soyunuzu hastalıklara yatkınlığınızı filan öğrenebilirsiniz sonuç yaklaşık 1 ayda çıkıyor.

Efenim gelelim bizim şuursuz deli oğlan Corona ya.
Turkiye de kaç SARS vakası görüldü? Sıfır arkadaşlar SARS görülmeyen ender ülkelerden biriyiz ve diğerleri de çevremizdeki ülkeler. Bu nCoV-2019 Corona virüsü, hem ACE II proteini ariyor hemde proteinde Rs3367 dizini arıyor. Bu proteinin Ir-klara dağılım yüzdesi ise şöyle; Bu eleman malum bir virüs ve bu virüsün bir Reseptore yani proteine yapışması lazım. Hücrenin yüzeyinde kendini tutunabileceği bir protein lazım her proteine yapışamaz. Iste o protein bunun reseptörü. Peki adı ne bunun. Adı ACE II proteini. SARS virüsünün de tutunduğu protein bu. Bazı ülkelerde ACE2 ve bunun üzerine Rs3367 dizin olması gerekince Türkiye-yunanistan-ermenistan-kuveyt buralarda oran ortalama %1 şekline geliveriyor.

Çin %41
Japonya %51
Fransa %18
İngiltere %20
ABD %22
Yunanistan %4
Turkiye %3

Yani bu ihtimalde öyle 100 kişide 1 filan değil haa yanlış anlaşılmasın. Vücuda Giren virüsün tutunabilme ihtimali bu. Oldu da virüsü kaptınız, bunun Antikorlarca parçalanma süreci var şayet parçalanmaz ise virüsün tutunabilme ihtimali %1. Yani anlayacağınız ihtimali yok denecek kadar az.

SARS bizim ülkemizde hiç görülmedi, ve göreceksiniz bu yeni eleman nCoV-2019 tipi corona bizim ülkemizde çok ses getiremeyecek tıpkı bir önceki kitlesel katil SARS gibi.

Tedbirli olalım mı, tabiiki olalım, ellerimizi sık sık yıkayalım, kişisel temizliğimize özen gösterelim, hijyenle barışık olalım, bu iş için kendimize ve sevdiklerimize günde 5 dakikamızı ayırarak kuluçka sürecinde erken teşhis için tavsiye edilen yöntemleri mutlaka tekrar edelim, salgın olsa da olmasa da temizliği bir alışkanlık ve yaşam biçimimiz haline getirelim, ama bizden uzak gelişecek olan bu işi de çözecek olanlar yine en çok etkilenenler olacaktır.

Virüs onların, virüsü çalan Çin devleti, elbet çözerler bir şekilde.
”Alıntıdır”

Yorum Yap

Yorum Yap