1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Bakım
  3. KURU CİLTLER İÇİN MASKE TARİFLERİ

KURU CİLTLER İÇİN MASKE TARİFLERİ

ea05afe99dcfed3837100a5a16e867cb

Kuru bir cilt tipine sahipseniz, cildinizin nem ve yağ degesini geri kazanmasına yardımcı olacak besleyici bakım maskeleri denemenizi tavsiye ediyoruz. Evde bulunan malzemeler ile kolaylıkla cildinize uygulayabileceğiniz bu maskeler sayesinde, çok daha güzel, sağlıklı ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Yazımızın devamında kuru cilt tipleri için nemlendirici özellikteki bakım maskeleri yer almaktadır. Bu maskeleri haftada bir ila iki defa deneyerek, sizler de cildinizi tazeleyin.

Patates Maskesi

Haşlanmış patatesi ezin ardından içerisine bir miktar süt eklemelisiniz. Daha sonra karışım hazır hale gelecektir. Bu karışımı yüzünüze ve göğüs bölgenize sürerek yirmi dakika boyunca bekletmelisiniz. Yirmi dakika sonunda ise hazırlamış olduğunuz karışımı cildinizden arındırmalısınız. Bu karışım sayesinde cildiniz nemlenecek ve cilt tonunuz açılacaktır.

kuru-ciltler-icin-maskeler-2

Kaymak Maskesi

100 gram krema, 1 çay kaşığı votka, 10 damla limon, 1 tane yumurta sarısını bir kapta karıştırın. Pamuk yardımı ile hazırlanan bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika sonra yıkayın. Bu maske, cildin temizlenmesine, renginin açılmasına ve yumuşamasına yardımcı olur.

Salatalık Maskesi

2 tane salatalığı rendeleyin ve yüzünüze uygulayın. Yarım saat cildinizde beklettikten sonra, maskeyi nemli pamuk yardımı ile cildinizden temizleyin. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz, şekerli suya pamuk batırarak da cildinizi temizleyebilirsiniz.

Zeytinyağı Maskesi

2 yemek kaşığı doğal zeytinyağını, yarım yemek kaşığı Hint yağı ile karıştırın ve cildinize nazik bir şekilde uygulayın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra, maskeyi arındırın.

Yorum Yap

Yorum Yap