1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Bakım
  3. MAKYAJ HİLELERİ İLE KUSURLARINIZI SAKLAYIN

MAKYAJ HİLELERİ İLE KUSURLARINIZI SAKLAYIN

eedbe9baed1003c32c4116344cc9df04

Yüzünüzde beğenmediğiniz kusurları gizlemek için makyaj hilelerine başvurabilirsiniz. Aynanın karşısına geçin ve sizler de yazımızın devamındaki hileleri uygulayarak daha hoş ve kusursuz bir yüz görünümüne kavuşun.

Uzun ve öne çıkık çene

Eğer böyle bir durumdan şikayetçiyseniz, tek yapmanız gereken yüzünüze fondöteni doğru bir biçimde uygulamaktır. Fondöteni ve iki ton daha açık tonda bir pudrayı çene altına doğru sürerek gölgelendirme yapın. Yine boyun bölgesine de uygulayarak aradaki renk farkını ortadan kaldırın. Bu makyajı yüzünüze uygularken gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayan bir göz makyajı tercih edin. Dudaklarınıza ise canlı tonlarda bir ruj rengi tercih edin.

Kemikli burun

Burnunuzun kemikli ve dik görünümden şikayetçi iseniz; elmacık kemikleri, dudak ve gözlerinizi ön plana çıkaracak makyaj tercih edin. Ruj rengini açık tonlarda seçin.

Göz altı morluğu

Elmacık kemikleri ile yüzünüzün diğer kısımlarına aynı ton allık uygulayın ve göz altı kapatıcısı kullanın.

Yorgun Bakışlar

Gözleriniz çok çukursa ve yorgun bir ifade veriyorsa, ışıltılı bir göz farı ile göz makyajınızı yapın. Göz kapağına eye-liner çekmeyi unutmayın.

Birbirine Yakın Gözler

Gözün iç kısmında açık renk far ile başlayıp dışa doğru koyulaşan tonlarda far kullanın. Göz çevresindeki kırışıklıklar için kapatıcı kullanın ve fondötenin daha açık tonda olmasına dikkat edin.

İnce dudaklar

Açık renk dudak kalemi kullanın ve aynı ton bir ruj seçin.

Yorum Yap

Yorum Yap